Ingen lover dig så meget som et digitalt bureau. Førstepladsen på Google, omsætningsvækst, anbefalinger fra ChatGPT og international ekspansion. Hvor meget af det kan en potentiel kunde verificere, før vedkommende betaler den første faktura?
For vores klient Digitalman.sk brugte vi AmICited.com og Ahrefs til at sammenligne slovakiske SEO- og GEO-bureauer. Vi kombinerede et engangs-AI-eksperiment med organisk søgning, backlinks, webstedsydelse og offentlig indholdsevidence. Denne artikel dokumenterer resultaterne og arbejdsgangen: hvordan vi udvalgte prompts, indsamlede data og kontrollerede, hvilke konklusioner evidensen understøtter. Forskellige bureauer er førende inden for forskellige discipliner. Et stort indholdsarkiv kan eksistere side om side med dårlig ydelse; et lille specialiseret websted kan tiltrække betydelig trafik; fremragende kundearbejde kan forblive usynligt på et bureaus eget domæne.
Snapshot-dato: 3. november 2026. Dette er en historisk observation, ikke en løbende rangering. Ethvert trafiktal, der beskrives som Ahrefs-trafik, er et modelleret estimat, ikke en aflæsning af et bureaus Google Analytics-konto. Eksperimentet er målrettet Slovakiet og slovakiske prompts. Denne engelske artikel forklarer det samme eksperiment; den udgør ikke en separat engelsksproget AI-test.
Hvordan vi gennemførte analysen for Digitalman.sk
Den praktiske opgave var at identificere, hvem Digitalman konkurrerer med i søgning og AI-svar, og hvad en køber kan verificere om disse leverandører. Vi begyndte med spørgsmål, kilder og sammenligningsregler frem for en forudbestemt liste over vindere.
Definér markedet og problemet med leverandørvalg
Fokus på Slovakiet og SEO/GEO-tjenester, med adskillelse af den slovakiske shortliste, udenlandske kontrolgrupper og software. Digitalman var den sammenlignede klient, ikke en automatisk vinder.Undersøg korte nøgleord i Ahrefs
Udvælg 40 fraser ud fra relevans og estimeret slovakisk volumen. Behold kommercielt relevante GEO-emner med lav volumen, som en udvælgelse kun baseret på volumen ville overse.Tilføj køberspørgsmål
Udvikl 60 spørgsmål, der dækker leverandørvalg, priser, teknisk SEO, e-handel og AI-synlighed, mens fire ældre prompts identificeres separat.Gennemfør et engangs-AmICited-eksperiment
Konfigurér Slovakiet og ChatGPT, Google AI Overviews og Google AI Mode for hver prompt. Adskil de 312 AI-forsøg fra supplerende konventionelle Google-resultater.Hent svar og konkurrentdata via MCP
Læs AmICited-oversigten, detaljer for enkelte prompts, omtaler, kilde-URL'er, konkurrentregisteret og tilgængelige tekniske/indholdsmæssige visninger. Sammenlign de underliggende poster frem for kun skærmbilleder.Tilføj Ahrefs-målinger af leverandørernes egne domæner
Hent slovakiske og globale organiske estimater, nøgleord, DR og henvisende domæner for 174 værter. Kontrollér alternative internationale domæner og specifikke nøgleord for udenlandske markeder.Inspicér offentlige websteder og sitemaps
Hent HTML, robots.txt og afgrænsede XML-fortegnelser; inspicér lastmod og URL-ordforråd. Læs udvalgte service- og casesider.Validér fortolkningen og lever de underliggende data
Adskil omtaler fra citater, laboratorie- fra feltmålinger og leverandørpåstande fra uafhængigt bevis. Generér begge sprogudgaver og downloads fra ét datasæt.Anvendte værktøjer og evidens
| Værktøj eller kilde | Rolle i analysen |
|---|---|
| AmICited.com og dets MCP | Promptkonfigurationer, AI-svar, omtaler og kilder, konkurrenter, lagrede Web Vitals og sitemap-visninger |
| Ahrefs MCP | Undersøgelse af korte nøgleord, SK/verdens organiske estimater, nøgleord, DR, henvisende domæner og stikprøver fra udenlandske markeder |
| Offentlig HTML, robots.txt og XML-sitemaps | Uafhængige observationer af tilgængelighed, metadata, fortegnelser og erklærede ændringsdatoer |
| PageSpeed/Lighthouse og lagrede feltmålinger | Adskillelse af laboratorieydelse fra brugeroplevelse, med manglende målinger eksplicit identificeret |
| Vores databehandling og visuelle gennemgang | Værtsnormalisering, deduplikering af citater, sammenlignelige beregninger, faktiske skærmbilleder og downloadbar evidens |
MCP gjorde det muligt at hente poster direkte og bevare målekonfigurationen. Det fjernede ikke behovet for redaktionelt skøn. Det samme tal kan understøtte en nyttig sammenligning eller en vildledende salgspåstand, og derfor følger der en forklaring af begrænsningerne med hvert evidenslag.
Hvad en køber bør tage med fra resultaterne
For organisk synlighed på deres egne slovakiske websteder er ui42 og Visibility førende på den primære shortliste. For AI-brandomtaler er Visibility førende. For offentligt inspicerbare SEO- og forretningsresultatpåstande fortjener Spotibo, ui42, Increaseo, Basta digital og SCR interactive en nærmere læsning. Dette er stadig leverandøroffentliggjorte påstande, der kræver verifikation, snarere end uafhængigt reviderede resultater.
For internationalt indhold er det utilstrækkeligt kun at kontrollere et slovakisk domæne. ui42 driver ui42.com; Visibility har visibility-digital.com; Spotibo har det internationale softwareprodukt spotibo.com. Invelity og Dexfinity tiltrækker også trafik til engelsk indhold. Dette er forskellige forretningsmodeller, som ikke bør kombineres til én opdigtet bureau-score.
For teknisk disciplin ser de lagrede feltmålinger gunstige ud for ui42 og Digitalman, mens Visibility har problemer med indlæsning, responsivitet og layoutstabilitet. Spotibo og Basta mangler INP-målinger i de tilgængelige data. Manglende INP forhindrer en fuld Core Web Vitals-vurdering med tre målinger. Eksporten angiver ikke feltindsamlingsperioden eller enheden, så dette er diagnostiske signaler, der bør kontrolleres igen.
Metode: tre lag af evidens
AmICited leverede de præcise promptkonfigurationer, udbydernes svar, udtrukne brands og citerede kilder. Ahrefs leverede Domain Rating, henvisende domæner, organiske nøgleord og estimeret trafik for Slovakiet og verden. En separat observation af offentlige websteder hentede forsider, robots.txt, XML-sitemaps og højst to yderligere HTML-sider pr. domæne.
| Evidens | Hvad den fastslår | Hvad den ikke fastslår |
|---|---|---|
| AI-brandomtale | Brandet optræder i et overvåget svar | Korrekt anbefaling, trafik eller et lead |
| Citat af leverandørens domæne | Et svar linker til det domæne | En anbefaling om at hyre den leverandør |
| Ahrefs-trafik | Modellerede organiske søgebesøg | Faktiske sessioner, kvalificerede leads eller omsætning |
| Sitemap-URL | En adresse i en opdaget offentliggjort fortegnelse | Indeksering, kvalitet eller enhver eksisterende side |
| Sitemap-lastmod | Et erklæret ændringstidspunkt | Offentliggørelsesdato eller indholdsmæssig redigering |
| Felt-Web Vitals | Oplevelse i den tilgængelige brugerstikprøve | Kvaliteten af alle skabeloner på webstedet |
| Lighthouse | En bestemt kontrolleret laboratoriekørsel | Reelle brugeres langsigtede oplevelse |
Ahrefs-batchforespørgsler brugte domæne- og underdomæneomfang, begge protokoller og gennemsnitligt volumen-tilstand. Betalt søgning er udelukket. Ahrefs DR er en proprietær metrik fra 0–100; den kan ikke sidestilles med AmICited-autoritetsscorer på en anden skala.
Grænsefladen på 90 dage er ikke et eksperiment på 90 dage
Grænsefladens vindue løber fra 6. august til 3. november 2026. Prompterne i denne undersøgelse blev kørt én gang den 3. november. Tidligere nulpunkt er ikke bevis for, at bureauerne før var usynlige. Der kan ikke udledes nogen påstand om tendens, vækst eller stabilitet fra dette eksperiment.
Af de 312 AI-forsøg findes der gemt svartekst for 104 ChatGPT-svar, 72 AI Overviews-svar og 103 AI Mode-svar. Et tomt AI Overviews-svar kan afspejle svar- eller indsamlingstilgængelighed; det er ikke automatisk en negativ vurdering af ethvert bureau. Detaljerne indeholder også 104 supplerende Google Search-resultater, som vi udelukker fra de udledte AI-citeringstal.
Hvilke bureauer nævner AI oftest
Følgende diagram bruger brandomtaler fra AmICited-oversigten. En omtale kan forekomme uden et citat af bureauets websted. Disse tal er ikke procentsatser af prompts og kan ikke sidestilles med antallet af svar, der citerer domænet.
Engangseksperiment, 104 prompts. Udvalgte brands, ikke hele nævneren for stemmeandel.
Source: AmICited-snapshot, 3. november 2026
I den fulde rapport har Visibility 4,9 % stemmeandel, Digitalman 3,0 % og ui42 2,6 %. Nævneren omfatter software- og platformbrands, der optræder i informative svar. Dette er ikke markedsandel for slovakiske SEO-tjenester. Vi genberegner ikke de øvrige bureauomtaler og præsenterer resultatet som en officiel AmICited-metrik.
Digitalman registrerer 31,7 % prompt-synlighed, 44 omtaler og en gennemsnitlig placering på 2,57. De 71 “manglende prompts” angiver, at brandet ikke optræder i dette promptudvalg, snarere end 71 mislykkede målinger. Gennemsnitlig placering, når et brand optræder, siger intet om dets dækning af alle 104 spørgsmål.
Et andet perspektiv: hvilke websteder bliver AI-kilder?
For hvert prompt-udbyder-par tæller vi en vært højst én gang, selv om et svar citerer flere URL’er fra den. Maksimum er 312. Vi matcher den præcise vært og dens www-variant; separate sprogdomæner flettes ikke lydløst sammen. Visibility optræder som kilde i 57 AI-svar, Digitalman i 43, SEOLINE og Spotibo i 31, ui42 i 30 og Adamovic SEO i 26.
En informativ artikel kan citeres, selv når svaret anbefaler et andet bureau. Omvendt kan en bureauanbefaling hvile på et tredjepartskatalog uden at citere bureauets eget domæne. Begge mål er nyttige, men de besvarer forskellige spørgsmål.
Grænsefladens panel “Topdomæner i AI-svar” bruger sit eget aggregat, fx 74 for Visibility. Vores tabel bruger et dedupliceret antal svar, hvor kun AI-svar tælles, fx 57. Vi behandler ikke disse som ækvivalente målinger.
ChatGPT, AI Overviews og AI Mode vælger forskellige kilder
Kilde-svar-tallene varierer betydeligt mellem udbyderne. Visibility er førende på ChatGPT med 35, ui42 er førende på AI Overviews med 16, og Digitalman er førende på AI Mode med 16. Dette er citerede domæner, ikke nødvendigvis leverandøranbefalinger. Hver udbyder har 104 forsøg; AI Overviews mangler desuden gemt tekst for 32 svar, hvilket gør dækning afgørende for fortolkningen.
Intent ændrer billedet. På tværs af 60 køberspørgsmål (180 prompt-udbyder-par) optræder Visibility og Digitalman hver i 35 citerede svar. På tværs af 40 korte nøgleord (120 par) er Visibility førende med 22, ui42 har 12 og Digitalman seks. Promptudvalget påvirker resultatet i væsentlig grad. En samlet rangering er ikke en universel egenskab ved et bureau.
20 records · click a heading to sort
| ui42ui42.sk | 7 | 16 | 7 | 16 | 12 | 2 |
| Visibilityvisibility.sk | 35 | 15 | 7 | 35 | 22 | 0 |
| Increaseoincreaseo.sk | 2 | 2 | 5 | 2 | 7 | 0 |
| Adamovic SEOseo-optimalizacia.eu | 9 | 5 | 12 | 17 | 9 | 0 |
| Dexfinitydexfinity.com | 2 | 1 | 0 | 1 | 2 | 0 |
| Invelityinvelity.com | 1 | 2 | 1 | 2 | 1 | 1 |
| GoUPgoup.sk | 3 | 6 | 8 | 13 | 3 | 1 |
| Gradetagradeta.sk | 5 | 9 | 9 | 16 | 7 | 0 |
| SCR interactivescrinteractive.sk | 10 | 3 | 7 | 15 | 5 | 0 |
| Madvisomadviso.sk | 1 | 2 | 1 | 2 | 2 | 0 |
| Basta digitalbastadigital.com | 4 | 3 | 5 | 11 | 1 | 0 |
| Spotibospotibo.sk | 12 | 7 | 12 | 24 | 7 | 0 |
| Peter Weidingerweidinger.sk | 3 | 0 | 1 | 1 | 3 | 0 |
| Digitalmandigitalman.sk | 21 | 6 | 16 | 35 | 6 | 2 |
| SEOLINEseoline.sk | 19 | 4 | 8 | 22 | 9 | 0 |
| ROI indexroi-index.com | 14 | 2 | 8 | 19 | 5 | 0 |
| InstaPrePodnikinstaprepodnik.sk | 6 | 7 | 4 | 15 | 1 | 1 |
| BeeSeobeeseo.sk | 9 | 5 | 1 | 8 | 7 | 0 |
| iMPROVEimprove.sk | 11 | 7 | 5 | 22 | 1 | 0 |
| Webmanwebman.sk | 14 | 2 | 2 | 17 | 1 | 0 |
Brug nævnerne i overskrifterne, når grupper af forskellig størrelse sammenlignes. Vi kombinerer dem ikke til en score vægtet efter Google-volumen: en informationssøgning med høj volumen behøver ikke være det mest værdifulde leverandørvalgsspørgsmål.
Hvorfor promptudvalget ændrer rangeringen
Digitalman klarer sig bedre i den kombinerede sammenligning end i det separate korte SEO/GEO-nøgleordssæt. Dets andenplads kan derfor ikke automatisk læses som en andenplads blandt slovakiske SEO-specialister for enhver type søgning. Det er en del af resultatet: et dårligt matchet spørgsmålssæt kan skabe et vildledende billede, selv når målingerne er nøjagtige.
Vi sammenlignede de to eksisterende AmICited-tags med samme land, tre AI-udbydere og rapporteringsvindue. Ingen prompts blev kørt igen; vi filtrerede de oprindelige resultater. Fire umærkede ældre prompts er udelukket fra denne tag-til-tag-sammenligning.
| Digitalman-metrik | “Výber SEO a GEO agentúry” — spørgsmål om bureauvalg | “SEO a GEO – kľúčové slová Ahrefs” — korte nøgleord |
|---|---|---|
| Prompts | 60 | 40 |
| Brand-prompt-synlighed | 41,7 % | 17,5 % |
| Brandomtaler | 35 | 7 |
| Andel af alle brandomtaler | 4,0 % | 1,3 % |
| Gennemsnitlig placering ved omtale | 2,63 | 2,71 |
| Omtalerang inden for den faste slovakiske kohorte på 20 leverandører | 2. | delt 5. |
Begrænsning af visningen til korte fraser reducerer Digitalmans synlighed med 24,2 procentpoint og dets andel af omtaler til cirka en tredjedel. Rå tal på 35 mod syv er utilstrækkelige, fordi stikprøvestørrelserne er forskellige, og derfor er procentsatserne medtaget. Den gennemsnitlige placering ændrer sig lidt, mens brandet optræder i væsentligt færre spørgsmål.
Hvordan bureaurangeringen ændrer sig
Hver celle viser brandomtaler og rang inden for de samme 20 slovakiske bureauer/professionelle. Lige tal deler en konkurrencerang; efterfølgende rangeringer springer besatte pladser over. Udgiver-/softwarekontrolgruppen AmICited og udenlandske virksomheder er udelukket.
| Bureau | Køberspørgsmål: omtaler / rang | Korte Ahrefs-fraser: omtaler / rang |
|---|---|---|
| Visibility | 47 / 1. | 24 / 1. |
| Digitalman | 35 / 2. | 7 / delt 5. |
| Spotibo | 27 / 3. | 9 / delt 3. |
| Adamovic SEO | 26 / 4. | 5 / 11. |
| ui42 | 25 / delt 5. | 12 / 2. |
| SEOLINE | 25 / delt 5. | 9 / delt 3. |
| Gradeta | 17 / delt 10. | 7 / delt 5. |
| BeeSeo | 8 / 16. | 7 / delt 5. |
Et leverandørvalgsspørgsmål fører til andre svar end “seo audit” eller “content marketing”. En motor kan anbefale bureauer til det førstnævnte og forklare et begreb med henvisning til en artikel, et værktøj eller Googles dokumentation til det sidstnævnte. Ingen af tagsene er i sig selv det korrekte benchmark; det skal matche undersøgelsesformålet. Tagget mærket SEO/GEO indeholder også bredere marketingfraser og er ikke en ren test af leverandørvalg inden for SEO.
Begunstiger ordet “digital” Digitalman?
Ligheden mellem en generisk frase som “digital agentur” og Digitalmans navn er en rimelig bias-hypotese. Men kun fem af de 104 gemte prompts indeholder den case- og accentnormaliserede stamme digit-: to i hvert tag og én ældre prompt. Eksempler omfatter de præcise slovakiske input “digitálna agentúra”, “digitálna marketingová agentúra” og “Ktoré slovenské digitálne agentúry majú špecializovaný tím na SEO a GEO?”.
Vi kontrollerede også eksisterende resultater efter at have fjernet alle fem prompts. Andelen af AI-svar, der citerer digitalman.sk, var stort set uændret: 43/312, eller 13,78 %, mod 41/297, eller 13,80 %. Denne følsomhedskontrol måler webstedscitater, ikke brandomtaler. Den forklarer ikke den kausale forskel mellem tags, men den understøtter ikke at tilskrive resultatet et stort antal eksplicitte “digital”-ord. Isolering af ordlyden ville kræve gentagne matchede spørgsmål med og uden ændringen i ordlyden.
Til det næste studie bør formålet defineres først: at vælge en SEO-leverandør, synlighed inden for ekspertemner eller at vælge et bredere digitalt bureau. Byg spørgsmål ud fra kundebehov, hold disse grupper adskilt og gentag den samme ordlyd. Download JSON for tag-sammenligning eller CSV for omtaler og rang for at inspicere resultaterne. Manglende eksportværdier forbliver manglende frem for at blive nuller.
Hovedsammenligning af den slovakiske shortliste
Søg og sorter tabellen efter den dimension, der er relevant for din indkøbsproces. Ud over 20 slovakiske bureauer og professionelle medtager vi ét mærket udgiver-/softwarebenchmark, AmICited.com. Det er ikke endnu et bureau. Tabellen omfatter bureauer og enkeltpersoner; et mindre team er ikke automatisk en kvalitetsstraf. Webman og InstaPrePodnik er beslægtede brands under samme operatør og bør ikke behandles som uafhængige leverandørvalg.
21 records · click a heading to sort
| ui42ui42.sk | 38 | 30 | 14498 | 14643 | 61 | 1317 | 711 | 271 |
| Visibilityvisibility.sk | 72 | 57 | 12638 | 15741 | 53 | 1474 | 1044 | 488 |
| Increaseoincreaseo.sk | 9 | 9 | 2839 | 2844 | 24 | 633 | 40 | 18 |
| Adamovic SEOseo-optimalizacia.eu | 29 | 26 | 2285 | 2292 | 50 | 1411 | 16 | 8 |
| Dexfinitydexfinity.com | 8 | 3 | 1978 | 2744 | 42 | 1654 | 286 | 98 |
| Invelityinvelity.com | 13 | 4 | 1613 | 1739 | 54 | 1342 | 130 | 44 |
| GoUPgoup.sk | 16 | 17 | 1147 | 1158 | 42 | 917 | 32 | 10 |
| Gradetagradeta.sk | 24 | 23 | 904 | 918 | 39 | 805 | 23 | 11 |
| SCR interactivescrinteractive.sk | 24 | 20 | 804 | 1000 | 34 | 591 | 38 | 8 |
| Madvisomadviso.sk | — | 4 | 802 | 813 | 50 | 1023 | 39 | 20 |
| Basta digitalbastadigital.com | 25 | 12 | 755 | 839 | 48 | 1270 | 30 | 9 |
| Spotibospotibo.sk | 35 | 31 | 728 | 763 | 31 | 789 | 31 | 6 |
| Peter Weidingerweidinger.sk | — | 4 | 585 | 590 | 25 | 746 | 9 | 3 |
| Digitalmandigitalman.sk | 44 | 43 | 492 | 569 | 26 | 594 | 52 | 17 |
| SEOLINEseoline.sk | 34 | 31 | 403 | 417 | 8 | 493 | 5 | 2 |
| AmICitedamicited.comPublisher · software benchmark | — | 5 | 307 | 1930 | 58 | 1436 | 370 | 118 |
| ROI indexroi-index.com | 23 | 24 | 195 | 209 | 29 | 878 | 25 | 6 |
| InstaPrePodnikinstaprepodnik.sk | 12 | 17 | 136 | 136 | 34 | 690 | 8 | 0 |
| BeeSeobeeseo.sk | 15 | 15 | 33 | 33 | 17 | 653 | 2 | 1 |
| iMPROVEimprove.sk | 21 | 23 | 16 | 16 | 42 | 753 | 2 | 1 |
| Webmanwebman.sk | 18 | 18 | 2 | 2 | 29 | 666 | 2 | 1 |
¹ Omtaler kommer fra AmICited-oversigten. En tankestreg betyder, at der ikke var nogen matchende aggregatværdi; den erstattes ikke med nul. Det ældre Adamovic SEO-alias adamovicseo.sk er knyttet til det verificerede domæne seo-optimalizacia.eu. ² Antal citerede svar er udledt af de 312 AI-forsøg. Et nul her betyder, at værten ikke blev fundet som citeret kilde i det inspicerede sæt. Forskellige domæner tilhørende én virksomhed konsolideres ikke lydløst.
Hvem får mest slovakisk organisk trafik på deres eget websted?
Primær slovakisk shortliste, egne domæner. Trafik er ikke antal kunder.
Source: Ahrefs, gennemsnitligt volumen-tilstand, 3. november 2026
Globalt har ui42.sk 711 organiske nøgleord, heraf 271 i top tre; Visibility har henholdsvis 1.044 og 488. Det understøtter en bred indholdsrækkevidde. Det betyder ikke, at hvert nøgleord repræsenterer en potentiel køber af SEO-tjenester. Ordlister, vejledninger og generelle marketingspørgsmål kan stå for betydelig trafik.
Increaseo er et nyttigt modeksempel: 27 opdagede sitemap-URL’er og anslået 2.839 slovakiske besøg. Adamovic SEO har 99 URL’er og 2.285 besøg. Størrelsen på indholdsfortegnelsen slår ikke automatisk en mindre specialist. Vi gør ikke besøg pr. sitemap-URL til en universel effektivitetsscore: sitemap-dækning, sidetyper og underdomæneomfang er forskellige.
Digital marketing er bredere end SEO. Et kreativt- eller udviklingsbureau med beskeden organisk trafik kan være fremragende til sin kerneydelse. Når man specifikt køber SEO, er det dog rimeligt at spørge, hvordan leverandøren demonstrerer sin egen påståede ekspertise.
Autoritet og links: nyttige signaler med klare begrænsninger
Inden for den primære shortliste har ui42 DR 61, Invelity 54, Visibility 53, Adamovic SEO og Madviso 50 og Basta digital 48. De største antal henvisende domæner er Dexfinity 1.654, Visibility 1.474, Adamovic SEO 1.411, Invelity 1.342, ui42 1.317 og Basta 1.270. Digitalman har DR 26 og 594 henvisende domæner.
DR er Ahrefs’ metrik, ikke Googles kvalitetsvurdering eller en kontrol af faktuel nøjagtighed. Antallet af henvisende domæner afslører ikke, om links er redaktionelle, relevante, aktive eller betalte. En leverandør af linkbuilding bør kunne redegøre for faktiske placeringer, betalte relationer og risici. Store antal alene etablerer ikke en sikker strategi.
For Digitalman er den handlingsrettede implikation at udvikle nyttig, citerbar ekspertise og relevant uafhængig omtale. At kopiere størrelsen på en konkurrents ordliste uden et differentieret emne, en distributionsplan eller en kommerciel forbindelse er ikke nødvendigvis en vej til kvalificeret efterspørgsel.
Er webstederne teknisk set så stærke som løfterne?
Core Web Vitals: oplevelse for reelle brugere
Googles vejledning om Web Vitals definerer gode tærskler som LCP på højst 2.500 ms, INP på højst 200 ms og CLS på højst 0,1, vurderet ved 75-percentilen. En fuldstændig vurdering kræver alle tre målinger.
AmICiteds lagrede feltdata kan matches med 26 registerdomæner. Elleve har alle tre lagrede målinger i det gode interval, otte har mindst én uden for det, og syv har ufuldstændige data. Der findes ingen passende værdi for 148 domæner. Det betyder ikke, at 148 websteder fejler.
26 records · click a heading to sort
| ui42ui42.sk | 1118 | 87 | 0.01 | all three good | homepage |
| Visibilityvisibility.sk | 2923 | 544 | 0.17 | outside good threshold | homepage |
| Increaseoincreaseo.sk | 2271 | — | 0.14 | outside good threshold | origin_fallback |
| Dexfinitydexfinity.com | 2103 | 86 | 0.57 | outside good threshold | homepage |
| Invelityinvelity.com | 1743 | 126 | 0.01 | all three good | homepage |
| BigWaybigway.sk | 1840 | 96 | 0.08 | all three good | origin_fallback |
| Vivantinavivantina.com | 3665 | 238 | 0.01 | outside good threshold | homepage |
| Madvisomadviso.sk | 2089 | — | 0 | incomplete | homepage |
| Basta digitalbastadigital.com | 1164 | — | 0.02 | incomplete | homepage |
| Spotibospotibo.sk | 1254 | — | 0.02 | incomplete | origin_fallback |
| iFocusifocus.sk | 5263 | — | 0.27 | outside good threshold | origin_fallback |
| Digitalmandigitalman.sk | 2485 | 60 | 0 | all three good | origin_fallback |
| DNA marketing®dna-marketing.sk | 3995 | 149 | 0 | outside good threshold | origin_fallback |
| TOMARCOtomarco.sk | 1377 | 102 | 0 | all three good | origin_fallback |
| ubunlo.skubunlo.sk | 1607 | — | 0 | incomplete | origin_fallback |
| BeCodebecode.sk | 869 | 57 | 0 | all three good | origin_fallback |
| AmICitedamicited.comPublisher · software benchmark | 761 | 77 | 0 | all three good | homepage |
| Digitalreachdigitalreach.sk | 3288 | 95 | 0.07 | outside good threshold | origin_fallback |
| Dataswansdataswans.com | 1489 | 143 | 0 | all three good | origin_fallback |
| MR. Digitalmrdigital.sk | 2053 | 172 | 0.06 | all three good | homepage |
| ROI indexroi-index.com | 3039 | 61 | 0.05 | outside good threshold | — |
| Social Heroessocialheroes.sk | 794 | — | 0 | incomplete | origin_fallback |
| HARTONharton.sk | 1224 | — | 0 | incomplete | — |
| Gaeltagaelta.com | — | — | 0.05 | incomplete | — |
| Upvisionupvision.sk | 918 | 46 | 0 | all three good | origin_fallback |
| blueerablueera.sk | 1533 | 60 | 0.01 | all three good | origin_fallback |
Mærkaterne klassificerer den lagrede metrik-tupel, ikke en certificering af et helt websted i dag. Eksporten udelader indsamlingsperiode og enhed. “homepage” og “origin_fallback” angiver proxy-omfang: en værdi knyttet til en citeret artikel er måske ikke målt på den artikel. Vi foretrækker oversigtens brandniveau-tupel, hvor den er angivet; ellers en lagret forsidepost, efterfulgt af den korteste kilde-URL.
ui42: LCP 1.118 ms, INP 87 ms, CLS 0,01. Dette er en gunstig kombination af indlæsning, responsivitet og stabilitet. Digitalman: 2.485 ms, 60 ms og nul. Dets LCP ligger kun lige under den gode tærskel; et positivt mærkat bør ikke skjule den begrænsede margin.
Visibility: 2.923 ms, 544 ms og 0,17. Alle tre ligger uden for det gode interval; INP overstiger også den dårlige tærskel på 500 ms. En potentiel teknisk SEO-klient kan med rimelighed spørge, hvordan leverandøren har diagnosticeret dette, og hvilken afhjælpning der er planlagt. Det demonstrerer ikke de samme problemer på alle kunders websteder.
iFocus: LCP 5.263 ms og CLS 0,27 antyder indlæsnings- og stabilitetsproblemer, mens INP ikke er tilgængelig. Increaseo: CLS 0,14 er en specifik svaghed trods en god tilgængelig LCP. Spotibo og Basta: manglende INP forhindrer en fuldstændig dom, selv hvor de øvrige værdier ser gunstige ud.
PageSpeed og Lighthouse: hvad blev faktisk målt
Digitalman har en gennemført mobilkørsel fra 3. november 2026 kl. 04:39 UTC: Performance 96, Accessibility 95, Best Practices 96 og SEO 100. Laboratorie-LCP er cirka 1.111 ms, TBT 191 ms og CLS 0,0226. Forskellen fra den lagrede felt-LCP på 2.485 ms illustrerer, hvorfor laboratorie- og reelle brugerværdier ikke bør blandes.
En frisk sammenlignende PageSpeed-batch kunne ikke gennemføres. Det offentlige endpoint returnerede en opbrugt daglig kvote, og den Digitalman-bundne AmICited-audit afviste en konkurrent-URL uden for det sporede domæne. Vi leverer ingen opdigtede Lighthouse-scorer for konkurrenter. Denne udgave sammenligner tilgængelige lagrede feltmålinger med de ovenstående begrænsninger. Google forklarer forskellen mellem laboratorie- og feltdata og CruX’ 28-dages vindue.
Direkte HTML-observationer
Af 174 forsider returnerede 172 HTTP 200. Belak Marketing returnerede 503 med en vedligeholdelsestitel. Forbindelsen til mrdigitalstudio.sk mislykkedes. Det er tidsbegrænsede observationer, der kræver gentagelse, før der fældes dom over en leverandør.
Vi udtog højst tre HTML-sider pr. vært og inspicerede tilstedeværelsen af title, description, canonical, H1, sprog, hreflang og JSON-LD. En JSON-LD-blok beviser ikke gyldigt schema; flere H1-elementer er ikke automatisk en fejl; manglende hreflang er ikke en defekt på et etsproget websted. En fuld teknisk revision ville kræve bredere dækning af skabeloner, omdirigeringer, interne links, dubletter og renderet JavaScript.
HTML-observationer på tværs af alle 174 domæner: HTTP, title, H1, canonical, JSON-LD og robots
174 records · click a heading to sort
| ui42ui42.sk | 200 | Marketingová a digitálna agentúra ui42 | one-stop shop pre váš business | 1 | https://www.ui42.sk/ | 13 | index, follow |
| Visibilityvisibility.sk | 200 | Online marketingová agentúra Visibility | 1 | https://visibility.sk/ | 3 | index, follow, max-image-preview:large, max-snippet:-1, max-video-preview:-1 |
| Effectixeffectix.com | 200 | Marketingová agentura Praha pro firmy, které chtějí růst | 1 | https://www.effectix.com/ | 2 | index, follow |
| Increaseoincreaseo.sk | 200 | SEO agentúra Increaseo | 1 | https://increaseo.sk/ | 1 | index, follow, max-image-preview:large, max-snippet:-1, max-video-preview:-1 |
| blueinfo.skblueinfo.sk | 200 | Domov - PR agentúra Blueinfo.sk | 1 | https://www.blueinfo.sk/ | 1 | index, follow, max-image-preview:large, max-snippet:-1, max-video-preview:-1 |
| Adamovic SEOseo-optimalizacia.eu | 200 | SEO optimalizácia webu 2026 – viac zákazníkov | Adamovic | 1 | https://seo-optimalizacia.eu/ | 4 | — |
| Dexfinitydexfinity.com | 200 | Dexfinity • Export, Marketing, Ecommerce | 1 | https://www.dexfinity.com/ | 1 | index, follow, max-image-preview:large, max-snippet:-1, max-video-preview:-1 |
| Invelityinvelity.com | 200 | Invelity – digitálna agentúra pre marketing a vývoj | 1 | https://invelity.com/ | 1 | — |
| Marketier.skmarketier.sk | 200 | Marketingový konzultant s 13 ročnou praxou | Adrián Bartanus | 1 | https://marketier.sk/ | 1 | index, follow, max-image-preview:large, max-snippet:-1, max-video-preview:-1 |
| BigWaybigway.sk | 200 | 360° digitálna agentúra BigWay: branding, weby, e-shopy, AI | 1 | https://bigway.sk/ | 1 | follow, index, max-snippet:-1, max-video-preview:-1, max-image-preview:large |
| Market. Brand. Grow.marketbrandgrow.com | 200 | GEO a SEO agentúra na Slovensku | Market. Brand. Grow. | 1 | https://marketbrandgrow.com/ | 1 | index, follow, max-image-preview:large, max-snippet:-1, max-video-preview:-1 |
| GoUPgoup.sk | 200 | GoUP Marketing Developers ⭐ Online marketing so skúsenosťami | 1 | https://www.goup.sk/ | 1 | index, follow, max-image-preview:large, max-snippet:-1, max-video-preview:-1 |
| ONLINE TOROonlinetoro.sk | 200 | SEO test zdarma a zlepšenie webu s ONLINE TORO agentúrou | 1 | https://www.onlinetoro.sk/ | 1 | follow, index, max-snippet:-1, max-video-preview:-1, max-image-preview:large |
| Futurinofuturino.sk | 200 | Marketingová agentúra | Futurino s.r.o. | 1 | https://www.futurino.sk/ | 1 | index, follow, max-image-preview:large, max-snippet:-1, max-video-preview:-1 |
| Gradetagradeta.sk | 200 | SEO agentúra, ktorá formuje AI SEO | Gradeta | 1 | https://gradeta.sk | 3 | index, follow, max-image-preview:large, max-snippet:-1, max-video-preview:-1 |
| CREATIVE sites / CREATIVE digitalcreativesites.sk | 200 | Úspešný biznis na kvalitných základoch | CREATIVE sites | 1 | https://www.creativesites.sk/ | 0 | index, follow |
| Vivantinavivantina.com | 200 | Digitálna marketingová agentúra | Vivantina | 1 | https://www.vivantina.com/ | 1 | index, follow, max-image-preview:large, max-snippet:-1, max-video-preview:-1 |
| SCR interactivescrinteractive.sk | 200 | Digitálna agentúra I SCR interactive® | 1 | https://www.scrinteractive.sk/ | 1 | index, follow, max-image-preview:large, max-snippet:-1, max-video-preview:-1 |
| Madvisomadviso.sk | 200 | Digitálna marketingová agentúra Bratislava | Madviso | 1 | https://madviso.sk/ | 1 | follow, index, max-snippet:-1, max-video-preview:-1, max-image-preview:large |
| Lighthouselighthousems.sk | 200 | Performance digitálna agentúra Bratislava | Lighthouse | 1 | https://www.lighthousems.sk/ | 2 | index, follow, max-image-preview:large, max-snippet:-1, max-video-preview:-1 |
| Basta digitalbastadigital.com | 200 | Basta: Európsky partner pre digitálny performance marketing | 1 | https://bastadigital.com/ | 1 | index, follow, max-image-preview:large, max-snippet:-1, max-video-preview:-1 |
| Spotibospotibo.sk | 200 | Spotibo AI & SEO agentúra - SEO služby s výsledkami | 1 | https://spotibo.sk/ | 1 | index, follow, max-image-preview:large, max-snippet:-1, max-video-preview:-1 |
| iFocusifocus.sk | 200 | Digitálna marketingová agentúra | 0 | https://www.ifocus.sk/ | 1 | follow, index, max-snippet:-1, max-video-preview:-1, max-image-preview:large |
| Marek Jelok – Tricks.sktricks.sk | 200 | Tricks.sk - Marek Jelok | SEO a Google Ads špecialista | 1 | https://tricks.sk/ | 4 | index, follow, max-image-preview:large, max-snippet:-1, max-video-preview:-1 |
| Seducoseduco.sk | 200 | Seduco - Menej chaosu, viac výsledkov | 1 | https://seduco.sk/ | 3 | — |
| Starbomediastarbomedia.sk | 200 | Starbomedia | Online marketing agentúra — Google Ads, Meta Ads, SEO | 1 | https://starbomedia.sk | 1 | — |
| RIESENIAriesenia.com | 200 | E-shopy na platforme RSHOP a performance marketing | RIESENIA | 1 | https://www.riesenia.com/ | 1 | — |
| Peter Weidingerweidinger.sk | 200 | Marketingový špecialista Google Ads a SEO | Peter Weidinger | 1 | https://www.weidinger.sk/ | 1 | index, follow, max-image-preview:large |
| Poctivé SEOpoctiveseo.sk | 200 | Domov - Poctivé SEO | 1 | https://poctiveseo.sk | 1 | index, follow, max-snippet:-1, max-video-preview:-1, max-image-preview:large |
| Digitalmandigitalman.sk | 200 | Digitálna marketingová agentúra Bratislava | Digitalman | 1 | https://digitalman.sk/ | 3 | index, follow, max-image-preview:large, max-snippet:-1, max-video-preview:-1 |
| DNA marketing®dna-marketing.sk | 200 | DNA marketing® | AI vzdelávanie a strategický AI marketing | 1 | https://www.dna-marketing.sk/ | 1 | — |
| Vizartagencyvizartagency.sk | 200 | Vizartagency - digitálna marketingová agentúra | 0 | https://vizartagency.sk/ | 1 | index, follow, max-image-preview:large, max-snippet:-1, max-video-preview:-1 |
| Štipkastipka.sk | 200 | SEO stratégia ktorá funguje | Stipka.SEO | 1 | https://stipka.sk | 1 | — |
| TOMARCOtomarco.sk | 200 | Tvorba webov a aplikácií s AI na mieru | TOMARCO | 1 | https://tomarco.sk/ | 1 | index, follow, max-snippet:-1, max-image-preview:large, max-video-preview:-1 |
| RESULTYresulty.sk | 200 | Marketingová agentúra Bratislava | RESULTY | 1 | https://resulty.sk/ | 1 | index, follow |
| SEOLINEseoline.sk | 200 | SEO agentúra odhodlaná pomôcť vašej firme rásť | SEOLINE | 1 | https://www.seoline.sk/ | 1 | index, follow, max-image-preview:large, max-snippet:-1, max-video-preview:-1 |
| ubunlo.skubunlo.sk | 200 | Ubunlo: Online Marketingová Agentúra | Online Marketing | 1 | https://ubunlo.sk/ | 1 | index, follow, max-image-preview:large, max-snippet:-1, max-video-preview:-1 |
| Glidyglidy.sk | 200 | Glidy | SEO agentúra | 0 | https://glidy.sk/ | 1 | index, follow, max-image-preview:large, max-snippet:-1, max-video-preview:-1 |
| Promiseopromiseo.sk | 200 | Marketingová a eventová agentúra z Košíc | Promiseo | 1 | https://www.promiseo.sk/ | 2 | — |
| Madajamadaja.sk | 200 | Digitálny marketing pre malé a stredné firmy. WEB, PPC | Madaja | 3 | https://www.madaja.sk/ | 1 | index, follow, max-image-preview:large, max-snippet:-1, max-video-preview:-1 |
| Shieldoneshieldone.sk | 200 | Online reklamná a marketingová agentúra - Shieldone | 1 | https://www.shieldone.sk/ | 1 | follow, index, max-snippet:-1, max-video-preview:-1, max-image-preview:large |
| weboptim.skweboptim.sk | 200 | Weboptim – digitálna agentúra: weby, e-shopy, SEO a automatizácia | 1 | https://www.weboptim.sk/ | 4 | index, follow, max-image-preview:large, max-snippet:-1, max-video-preview:-1 |
| Seolutionsseolutions.sk | 200 | Profesionálna SEO agentúra (SEO Slovensko) | Seolutions | 1 | https://www.seolutions.sk/ | 1 | index, follow, max-image-preview:large, max-snippet:-1, max-video-preview:-1 |
| BeCodebecode.sk | 200 | Líder v AI automatizácii a CRM - BeCode | 1 | https://becode.sk | 1 | index, follow, max-video-preview:-1, max-image-preview:large, max-snippet:-1 |
| Seocentrum.skseocentrum.sk | 200 | Seo agentúra s 15-ročnými skúsenosťami » Seocentrum.sk | 1 | https://www.seocentrum.sk/ | 1 | index, follow, max-image-preview:large, max-snippet:-1, max-video-preview:-1 |
| AmICitedamicited.comPublisher · software benchmark | 200 | AI Search Visibility: Rank Your Store in ChatGPT | AmICited | 1 | https://www.amicited.com/ | 6 | — |
| Strange Loopsstrangeloops.sk | 200 | Strategický partner pre AI, web a digitálne platformy | Strange Loops | 1 | https://strangeloops.sk | 1 | index, follow |
| Medialymedialy.sk | 200 | SEO a linkbuilding agentúra pre firmy a e-shopy | medialy.sk | 1 | https://medialy.sk | 1 | — |
| CottonCloudcottoncloud.sk | 200 | Rýchle WordPress weby pre viac dopytov | CottonCloud | 1 | https://cottoncloud.sk/ | 2 | index, follow |
| SEOKONseokon.sk | 200 | SEO konzultácie - SEOKON | 1 | https://seokon.sk/ | 1 | index, follow, max-image-preview:large, max-snippet:-1, max-video-preview:-1 |
| Webisionwebision.sk | 200 | Home - Webision.sk - tvorba webu | 1 | https://www.webision.sk | 2 | index, follow, max-snippet:-1, max-video-preview:-1, max-image-preview:large |
| neonrocket.skneonrocket.sk | 200 | Neonrocket | Marketingová agentúra Vranov nad Topľou | 1 | https://neonrocket.sk/ | 2 | follow, index, max-snippet:-1, max-video-preview:-1, max-image-preview:large |
| Digitalreachdigitalreach.sk | 200 | Online marketingová agentúra Digitalreach | 6 | https://digitalreach.sk/ | 1 | index, follow, max-image-preview:large, max-snippet:-1, max-video-preview:-1 |
| Dataswansdataswans.com | 200 | Marketingová agentúra Bratislava | Dataswans | 1 | https://dataswans.com/ | 1 | follow, index, max-snippet:-1, max-video-preview:-1, max-image-preview:large |
| MR. Digitalmrdigital.sk | 200 | Digitálna marketingová agentúra | MR. Digital Studio | 1 | https://mrdigital.sk | 3 | index, follow, all |
| TechWebtechweb.sk | 200 | TechWeb - Webové aplikácie a systémy na mieru | 1 | https://techweb.sk | 2 | index, follow |
| ROI indexroi-index.com | 200 | ROI index | PPC a SEO agentúra pre malé a stredné firmy | 1 | https://roi-index.com/ | 1 | index, follow, max-image-preview:large, max-snippet:-1, max-video-preview:-1 |
| 321tridvajedna.sk | 200 | 321 Grafické štúdio a digitálna agentúra Bratislava | 1 | https://www.tridvajedna.sk/ | 1 | index,follow |
| AV Marketingavmarketing.sk | 200 | NAJLEPŠIA SEO agentúra na Slovensku | AV Marketing – Top 3 na Google do 90 dní, lokálne SEO, Google Ads a Meta Ads pre slovenské firmy | 1 | https://www.avmarketing.sk | 3 | — |
| AB WEBabweb.sk | 200 | Tvorba web stránok eshopov | 1 | https://www.abweb.sk/ | 2 | max-image-preview:large |
| Tomáš Hrubýtomashruby.sk | 200 | Tomáš Hrubý | Senior PPC špecialista | 1 | https://tomashruby.sk/ | 2 | max-image-preview:large |
| Daren & Curtisdarencurtis.sk | 200 | Reklamná agentúra | Bratislava | daren&curtis | 1 | https://darencurtis.sk/ | 5 | follow, index, max-snippet:-1, max-video-preview:-1, max-image-preview:large |
| Onwebonweb.sk | 200 | Tvorba web stránok Bratislava | Cena webových stránok, eshopov a SEO | 1 | https://www.onweb.sk/ | 1 | index, follow, max-image-preview:large, max-snippet:-1, max-video-preview:-1 |
| InstaPrePodnikinstaprepodnik.sk | 200 | Marketingová agentúra pre firmy | InstaPrePodnik | 1 | https://instaprepodnik.sk/ | 3 | index,follow,max-image-preview:large |
| Social Heroessocialheroes.sk | 200 | Tvorba webov, e-shopov a online marketing | Social Heroes | 1 | https://socialheroes.sk/ | 2 | index,follow,max-image-preview:large |
| Hypehype.sk | 200 | Hype - digitálna marketingová agentúra | 5 | https://hype.sk/ | 1 | index, follow, max-image-preview:large, max-snippet:-1, max-video-preview:-1 |
| OnlineIdea.skonlineidea.sk | 200 | OnlineIdea.sk - Freelanceri pre SEO a online marketing | 1 | https://www.onlineidea.sk/ | 1 | index, follow, max-image-preview:large, max-snippet:-1, max-video-preview:-1 |
| Digitalmindsdigitalminds.sk | 200 | Weby, automatizácie a AI pre firmy | DigitalMinds | 1 | https://www.digitalminds.sk/ | 1 | follow, index, max-snippet:-1, max-video-preview:-1, max-image-preview:large |
| Grafitek.skgrafitek.sk | 200 | Grafitek.sk s.r.o. | Tvorba a správa webstránok | 1 | https://www.grafitek.sk/ | 3 | index, follow, max-snippet:-1, max-image-preview:large, max-video-preview:-1 |
| Salim Siriehsirieh.sk | 200 | Tvorba web stránok a online marketing | Salim Sirieh, Žilina | 1 | https://www.sirieh.sk/ | 4 | index, follow, max-image-preview:large, max-snippet:-1, max-video-preview:-1 |
| This Is Loccothisislocco.sk | 200 | THIS IS LOCCO - Crossline reklamná agentúra | 0 | — | 0 | — |
| 3r.sk3r.sk | 200 | SEO AI - Google Ads manažment - Wordpress Webdizajn - 3R Marketing | 1 | https://3r.sk/ | 1 | follow, index, max-snippet:-1, max-video-preview:-1, max-image-preview:large |
| Goldcatgoldcat.sk | 200 | Tvorba webových stránok a e-shopov od 20 € mesačne | Gold Cat | 1 | https://goldcat.sk/sk | 3 | — |
| Hiroäshiroas.sk | 200 | Hiroäs | Digitálna agentúra | 1 | https://hiroas.sk/ | 2 | — |
| shazucha.skshazucha.sk | 200 | Tvorba web stránok, e-shopov a marketing | sHazucha | 1 | https://shazucha.sk/ | 2 | index, follow, max-image-preview:large, max-snippet:-1, max-video-preview:-1 |
| ppcexpert.skppcexpert.sk | 200 | PPC špecialista Arnošt Vágner · Google Ads, Meta Ads a Sklik | 1 | https://ppcexpert.sk/ | 2 | index, follow, max-image-preview:large, max-snippet:-1, max-video-preview:-1 |
| Fluxorityfluxority.sk | 200 | Online marketingová agentúra Fluxority | 1 | https://www.fluxority.sk/ | 1 | follow, index, max-snippet:-1, max-video-preview:-1, max-image-preview:large |
| HARTONharton.sk | 200 | HARTON | marketing agency | 0 | https://harton.sk/ | 1 | index, follow, max-image-preview:large, max-snippet:-1, max-video-preview:-1 |
| Analyzing.skanalyzing.sk | 200 | Analyzing.sk – analýza trhu, webstránky a obsah s AI | 1 | https://www.analyzing.sk/ | 1 | index, follow |
| PS:Digitalpsdigital.sk | 200 | Hello | PS:Digital - Your Digital Marketing Guide | 2 | https://psdigital.sk/ | 1 | follow, index, max-snippet:-1, max-video-preview:-1, max-image-preview:large |
| Ainswerainswer.eu | 200 | Ainswer | Najlepšia AEO Agentúra na Slovensku | 2 | https://ainswer.eu/ | 0 | max-image-preview:large |
| Finestudiofinestudio.sk | 200 | Digitálna reklamná agentúra s nápadom | Finestudio | 1 | https://finestudio.sk/ | 1 | index, follow, max-image-preview:large, max-snippet:-1, max-video-preview:-1 |
| INNOVATIONSinnovations.sk | 200 | Butiková #digital mediálna agentúra | INNOVATIONS | 1 | https://innovations.sk/ | 1 | index, follow, max-image-preview:large, max-snippet:-1, max-video-preview:-1 |
| ContentFruitercontentfruiter.sk | 200 | Content marketing agentúra s výsledkami | ContentFruiter | 1 | https://contentfruiter.sk/ | 1 | max-image-preview:large |
| Gaeltagaelta.com | 200 | Gaelta: full-service marketingová agentúra | 1 | https://gaelta.com/ | 3 | — |
| Birdlinebirdline.sk | 200 | Birdline | Sprievodca digitálnou džungľou | 0 | — | 1 | — |
| DataStormdatastorm.sk | 200 | DataStorm s.r.o. – AI integrácie, weby a systémy na mieru | Detva | 1 | https://www.datastorm.sk/ | 3 | index,follow |
| Markeťáci.skmarketaci.sk | 200 | Špičkový marketing s agentúrnymi skúsenosťami za freelancerské ceny | Markeťáci.sk | 1 | https://www.marketaci.sk/ | 0 | index, follow |
| BeeSeobeeseo.sk | 200 | SEO agentúra pre rast z Google | 1 | https://www.beeseo.sk | 0 | — |
| Upvisionupvision.sk | 200 | Online marketingová agentúra Bratislava a Senica | upvision | 1 | https://www.upvision.sk/ | 1 | index, follow, max-image-preview:large, max-snippet:-1, max-video-preview:-1 |
| Agentúra Luminaryagenturaluminary.sk | 200 | Digitálna marketingová agentúra | LUMINARY| Poprad | 1 | https://www.agenturaluminary.sk/ | 1 | index, follow, max-image-preview:large, max-snippet:-1, max-video-preview:-1 |
| AMAT plusamat.plus | 200 | Digitálna agentúra pre firmy | Weby, e-shopy, kampane | AMAT plus | 1 | https://amat.plus/ | 2 | index, follow, max-image-preview:large, max-snippet:-1 |
| blueerablueera.sk | 200 | blueera | Digitálna marketingová agentúra | 1 | https://blueera.sk/ | 1 | index, follow, max-image-preview:large, max-snippet:-1, max-video-preview:-1 |
| Beyondeabeyondea.sk | 200 | SEO agentúra | Beyondea | 1 | https://www.beyondea.sk/ | 1 | follow, index, max-snippet:-1, max-video-preview:-1, max-image-preview:large |
| SEOPartner.skseopartner.sk | 200 | Home - SEOPartner.sk | 1 | https://seopartner.sk/ | 3 | index, follow, max-image-preview:large, max-snippet:-1, max-video-preview:-1 |
| Digital Boomdigitalboom.sk | 200 | Digital Boom: Výkonnostný online marketing | 2 | https://www.digitalboom.sk/ | 1 | index, follow, max-image-preview:large, max-snippet:-1, max-video-preview:-1 |
| AltPeaxaltpeax.com | 200 | SEO agentúra Bratislava pre organický rast | AltPeax | 1 | https://altpeax.com/ | 1 | index, follow, max-image-preview:large |
| truestudio.sktruestudio.sk | 200 | Domov | TRUEStudio | 0 | https://truestudio.sk | 1 | follow, index, max-snippet:-1, max-video-preview:-1, max-image-preview:large |
| Vargic.skvargic.sk | 200 | Marketingový konzultant Miloš Vargic | 1 | https://vargic.sk/ | 1 | index, follow, max-image-preview:large, max-snippet:-1, max-video-preview:-1 |
| Marble Digitalmarble-digital.sk | 200 | Marble Digital | Digitálna agentúra Trenčín | Meta Ads, Google Ads, Weby | 1 | https://www.marble-digital.sk | 1 | index, follow, max-snippet:-1, max-image-preview:large, max-video-preview:-1 |
| iNetGapinetgap.sk | 200 | iNetGap | Marketingová agentúra | 1 | https://inetgap.sk/ | 1 | index, follow, max-snippet:-1, max-video-preview:-1, max-image-preview:large |
| robimeseo.skrobimeseo.sk | 200 | SEO, ktoré funguje | SEO optimalizácia | Robíme SEO | 1 | https://www.robimeseo.sk/ | 1 | index, follow, max-image-preview:large, max-snippet:-1, max-video-preview:-1 |
| Karbon.skkarbon.sk | 200 | Weby, e-shopy, CRM a aplikácie | KARBON.SK | 1 | https://www.karbon.sk/ | 2 | index, follow, max-image-preview:large |
| Atteatte.sk | 200 | Reklamná agentúra Atte | 1 | https://atte.sk/ | 1 | index, follow, max-image-preview:large, max-snippet:-1 |
| Metinasmetinas.com | 200 | Tvorba webstránok a eshopov na mieru | Metinas Žilina | 1 | https://metinas.com/sk | 3 | index, follow |
| iMPROVEimprove.sk | 200 | Digitálna agentúra - aplikácie, SaaS & marketing | iMPROVE | 1 | https://www.improve.sk/sk | 1 | — |
| Paravan Interactiveparavan.sk | 200 | Paravan Interactive — Seniorný digitálny marketing, SEO a AI viditeľnosť | 0 | https://paravan.sk/ | 0 | index, follow |
| Petantpetant.sk | 200 | Online marketing | Web, SEO, reklama a branding | PETANT | 3 | https://www.petant.sk/ | 1 | follow, index, max-snippet:-1, max-video-preview:-1, max-image-preview:large |
| Michal Nikerle – Webstránka na mieruwebstrankanamieru.sk | 200 | Tvorba webstránky a profesionálne SEO a AI SEO na mieru | 1 | https://webstrankanamieru.sk | 7 | index, follow, max-snippet:-1, max-image-preview:large, max-video-preview:-1 |
| INCUBEMEDIAincubemedia.sk | 200 | Tvorba internetových stránok, e-shopov Považská Bystrica | INCUBEMEDIA | 1 | — | 0 | all |
| Michal Ochránekmichalochranek.sk | 200 | Tvorba web stránok Považská Bystrica | Michal Ochránek | 1 | https://www.michalochranek.sk/ | 1 | index, follow |
| Business Oceanseo-ocean.sk | 200 | Tvorba webstránok, e-shopov a SEO | Business Ocean Bratislava | 1 | https://www.seo-ocean.sk/ | 3 | index, follow |
| Castle Digitalcastledigital.sk | 200 | Reklamná agentúra Nové Zámky – weby a kampane | Castle Digital | 1 | https://castledigital.sk/ | 2 | index, follow, max-image-preview:large, max-snippet:-1, max-video-preview:-1 |
| Digital DNAdigitaldna.sk | 200 | Tvorba web stránok a marketing - Marketingová agentúra DIGITAL DNA | 1 | https://www.digitaldna.sk/ | 1 | index, follow, max-snippet:-1, max-video-preview:-1, max-image-preview:large |
| webz.skwebz.sk | 200 | Tvoríme weby, ktoré predávajú. - webz | 1 | https://www.webz.sk/ | 1 | index, follow, max-image-preview:large, max-snippet:-1, max-video-preview:-1 |
| Webmanwebman.sk | 200 | Tvorba webových stránok na mieru | Webman | 0 | — | 3 | index, follow, max-snippet:-1, max-image-preview:large, max-video-preview:-1 |
| AEB Digitalaebdigital.sk | 200 | Tvorba web stránok na mieru Bratislava | Web dizajn & E-shopy | AEB Digital | 1 | https://aebdigital.sk | 0 | index, follow |
| Webgenwebgen.sk | 200 | Tvorba webov, opravy a SEO služby | Webgen.sk | 1 | https://www.webgen.sk/ | 0 | — |
| echoagency.skechoagency.sk | 200 | Echo Agency | Weby, reklamy a obsah pre rastúce firmy | 1 | https://echoagency.sk | 2 | index, follow |
| fg Ateliérfgatelier.sk | 200 | Tvorba webových stránok Trnava - fg Ateliér | 1 | — | 0 | — |
| Maincemaince.sk | 200 | Maince | Digitálna agentúra Bratislava — GEO, SEO, weby | 1 | https://maince.sk/ | 1 | index, follow |
| Gussogusso.sk | 200 | IT podpora a správa pre firmy – Bratislava | Gusso | 1 | https://gusso.sk/ | 1 | — |
| SPACE Solutionsspacesolutions.sk | 200 | Weby, e-shopy a AI automatizácia na mieru — SPACE Solutions | 1 | https://spacesolutions.sk/ | 3 | index, follow, max-image-preview:large, max-snippet:-1, max-video-preview:-1 |
| Pavlo Viatkin – SEO poradcaseoporadca.sk | 200 | SEO konzultant pre firmy – Google aj AI | Pavlo Viatkin | 1 | https://seoporadca.sk/ | 1 | index, follow, max-snippet:-1, max-video-preview:-1, max-image-preview:large |
| LENTiS Digitallentisdigital.sk | 200 | Máte projekt, ktorý potrebuje BOOST? | LENTiS Digital | 1 | https://lentisdigital.sk/ | 1 | follow, index, max-snippet:-1, max-video-preview:-1, max-image-preview:large |
| PROSIMSIprosimsi.sk | 200 | Tvorba webov, e-shopov a aplikácií na mieru | PROSIMSI | 1 | https://prosimsi.sk/ | 1 | index, follow |
| Abaffy Designabaffydesign.sk | 200 | Abaffy Design – tvorivé štúdio z Bratislavy | 1 | https://www.abaffydesign.sk/ | 1 | index,follow,max-image-preview:large |
| ESEOeseo.sk | 200 | ESEO – SEO optimalizácia web stránok | 1 | https://www.eseo.sk/ | 0 | max-image-preview:large |
| Lahentolahento.sk | 200 | Lahento AI SEO Agency - Lahento | 1 | https://lahento.sk/ | 2 | index, follow, max-snippet:-1, max-video-preview:-1, max-image-preview:large |
| SharkWebsharkweb.sk | 200 | Digitalizácia firiem a AI riešenia na mieru | SharkWeb | 1 | https://sharkweb.sk/ | 1 | index, follow, max-image-preview:large |
| NLD Medianldmedia.sk | 200 | NLD Media – informačné systémy, webové aplikácie a bezpečnosť | 1 | https://nldmedia.sk/ | 2 | index,follow |
| Nexflownexflow.sk | 200 | AI automatizácia pre firmy | n8n, Make.com, AI agenti | Nexflow | 1 | https://nexflow.sk/ | 1 | — |
| Axioma Digitalaxioma-digital.sk | 200 | Tvorba webstránok Bratislava | Axioma Digital — Webová agentúra | 1 | https://axioma-digital.sk | 5 | index, follow |
| Webentawebenta.sk | 200 | Tvorba webových stránok na mieru | Webenta | 1 | https://webenta.sk/sk | 2 | — |
| Devendodevendo.sk | 200 | Devendo | Moderná marketingová agentúra | 0 | https://www.devendo.sk/ | 1 | follow, index, max-snippet:-1, max-video-preview:-1, max-image-preview:large |
| ART FOCUSartfocus.sk | 200 | ART FOCUS | Web stránky, SEO a fotografia, Banská Bystrica | 1 | https://artfocus.sk/ | 1 | max-image-preview:large |
| Bitonbiton.sk | 200 | Úvod - Biton | 1 | https://www.biton.sk/ | 1 | index, follow, max-image-preview:large, max-snippet:-1, max-video-preview:-1 |
| do digitaldodigital.sk | 200 | Performance marketing pre SK, CZ & HU | do digital | 1 | https://dodigital.sk/ | 3 | — |
| BrandLiftbrandlift.sk | 200 | BrandLift | Tvorba webstránok, SEO a marketing | 1 | https://www.brandlift.sk | 2 | — |
| Enrollenroll.sk | 200 | Enroll — WordPress špecialisti | Tvorba, oprava a údržba webov | 1 | https://enroll.sk/ | 1 | — |
| WebSyswebsys.sk | 200 | Tvorba webov Skalica – weby, e-shopy a kreatíva | WebSys | 1 | https://www.websys.sk/ | 1 | follow, index, max-snippet:-1, max-video-preview:-1, max-image-preview:large |
| Porciaporcia.sk | 200 | Marketingová agentúra Bratislava | Porcia.sk | 2 | https://porcia.sk/ | 1 | index, follow, max-image-preview:large, max-snippet:-1, max-video-preview:-1 |
| Milan Pavlákmilanpavlak.sk | 200 | Milan Pavlák | WordPress & Web Developer in Bratislava | 1 | https://milanpavlak.sk | 3 | index, follow |
| DUOMduom.sk | 200 | Marketingová agentúra DUOM | O nás | 0 | — | 0 | index, follow |
| Dunajmediadunajmedia.sk | 200 | Domov | Dunajmedia — Digitálna Agentúra Bratislava | 1 | — | 1 | index, follow |
| ProfLinesproflines.agency | 200 | Digitálna marketingová agentúra v Bratislave | ProfLines | 1 | https://proflines.agency/ | 2 | index, follow, max-snippet:-1, max-video-preview:-1, max-image-preview:large |
| Mudroch.FEmudrochfe.net | 200 | Web Developer Bratislava | Tvorba Webstránok od 499€ | Mudroch.FE | 2 | https://mudrochfe.net | 13 | index, follow, max-image-preview:large, max-snippet:-1, max-video-preview:-1 |
| Consulteeconsultee.biz | 200 | Consultee – Digitálny marketing, SEO & LLMO, E-commerce, AI & vývoj – Consultee.BIZ | 1 | https://www.consultee.biz/ | 1 | — |
| SAZA Digitalsaza-digital.com | 200 | SAZA Digital | Online marketing pre každé podnikanie | 1 | https://saza-digital.com/sk/ | 1 | index, follow, max-image-preview:large, max-snippet:-1, max-video-preview:-1 |
| TechSEO Vitalstechnickeseo.sk | 200 | Vývojár a konzultant enterprise technického SEO | TechSEO Vitals | 1 | https://www.technickeseo.sk/ | 4 | index, follow, max-image-preview:large, max-snippet:-1, max-video-preview:-1 |
| Smart Sidesmartside.sk | 200 | Tvorba webových stránok a e-shopov | Smart Side | 1 | https://smartside.sk/ | 1 | index, follow, max-image-preview:large, max-snippet:-1, max-video-preview:-1 |
| Ameticaametica.sk | 200 | Digitálna agentúra • Weby, Eshopy, Kreatíva • Online marketing • Ametica | 1 | https://ametica.sk/ | 1 | follow, index, max-snippet:-1, max-video-preview:-1, max-image-preview:large |
| NEW WAYnewway.sk | 200 | NEW WAY | Weby a e-shopy, ktoré prinášajú zákazníkov | 1 | https://www.newway.sk/ | 1 | max-image-preview:large, max-snippet:-1 |
| Sockasocka.sk | 200 | Socka | Digitálny marketing Košice — Weby, PPC, Sociálne siete | 1 | https://socka.sk/ | 3 | index, follow, max-image-preview:large, max-snippet:-1, max-video-preview:-1 |
| ESFAesfa.sk | 200 | ESFA | Weby, marketing a AI automatizácia | 1 | https://www.esfa.sk/ | 2 | — |
| Róbert Grófrobertgrof.sk | 200 | Róbert Gróf: SEO špecialista pre Váš rast | 1 | https://robertgrof.sk/ | 1 | index, follow, max-image-preview:large, max-snippet:-1, max-video-preview:-1 |
| Peter Svatoňsvaton.sk | 200 | Peter Svatoň - audit výkonu: SEO, PPC a AI Search | 1 | https://svaton.sk/ | 1 | index, follow, max-image-preview:large, max-snippet:-1 |
| Evolumevolum.sk | 200 | Evolum | Poctivé WordPress webstránky s funkčným SEO | 1 | https://evolum.sk/ | 1 | follow, index, max-snippet:-1, max-video-preview:-1, max-image-preview:large |
| SEOFLASHseoflash.sk | 200 | SEOFLASH PRO | Sémantická autorita & GEO Optimalizácia 2026 | 1 | https://seoflash.sk/ | 3 | index, follow |
| WAIMAwaima.sk | 200 | Agentúra WAIMA — SEO optimalizácia a tvorba webových stránok v Bratislave | 1 | https://waima.sk/ | 1 | — |
| Efektívny webefektivnyweb.sk | 200 | Digitálny svet v hrsti 🌐 Online marketingová agentúra | 1 | https://www.efektivnyweb.sk/ | 2 | follow, index, max-snippet:-1, max-video-preview:-1, max-image-preview:large |
| eshopkonzultant.skeshopkonzultant.sk | 200 | E-shop konzultácie, audit a marketing | Consultee | 1 | https://www.eshopkonzultant.sk/ | 5 | — |
| Fiui Agencyfiuiagency.sk | 200 | Digitálna viditeľnosť pre firmy a živnostníkov - FIUI Agency | 1 | https://fiuiagency.sk/ | 2 | max-image-preview:large |
| Fundiofundio.sk | 200 | Fundio — Marketingová agentúra: SEO, GEO, video a weby | 1 | https://fundio.sk | 2 | index, follow, max-image-preview:large, max-snippet:-1, max-video-preview:-1 |
| MR. Digital Studiomrdigitalstudio.sk | — | — | 0 | — | — | — |
| Nasareklamanasareklama.sk | 200 | Nasareklama | Kreatívna & marketingová agentúra | 0 | https://nasareklama.sk/ | 0 | — |
| Before It Was Coolbeforeitwascool.sk | 200 | Marketingová agentúra na Slovensku | Before It Was Cool | 1 | https://beforeitwascool.sk/ | 4 | index, follow, max-snippet:-1, max-image-preview:large |
| Belak Marketingbelakmarketing.sk | 503 | Údržba | 0 | — | 0 | — |
| Bestetobesteto.sk | 200 | Besteto – pomáhame e-shopom rásť | 1 | https://www.besteto.sk/ | 1 | max-image-preview:large |
| Betterpixelsbetterpixels.sk | 200 | Betterpixels – digitálna agentúra Bratislava | weby, e-shopy | 1 | https://betterpixels.sk/ | 1 | index, follow, max-snippet:-1, max-image-preview:large, max-video-preview:-1 |
| Digilafdigilaf.sk | 200 | Marketingová agentúra, ktorá posunie váš biznis | 0 | https://www.digilaf.sk/ | 1 | index, follow, max-image-preview:large, max-snippet:-1, max-video-preview:-1 |
| Dinallydinally.sk | 200 | Google Ads, Meta Ads, weby a expanzia | Dinally | 1 | https://www.dinally.sk/ | 1 | follow, index, max-snippet:-1, max-video-preview:-1, max-image-preview:large |
| GalaMediagalamedia.sk | 200 | GalaMedia | Webstránky, marketing a branding Poprad, Vranov | 1 | https://galamedia.sk | 1 | index, follow |
| Hungry Studiohungrystudio.sk | 200 | Hungry Studio | Marketingová agentúra Trenčín | 1 | https://hungrystudio.sk/ | 2 | index, follow, max-image-preview:large, max-snippet:-1, max-video-preview:-1 |
Sitemaps: hvor meget indhold er faktisk opdageligt?
Den offentlige crawl læste robots.txt, erklærede sitemaps og konventionelle sitemap.xml/sitemap_index.xml-endpoints. Grænserne var 12 sitemap-filer og 50.000 unikke URL’er pr. vært. “Inden for grænsen” betyder, at den opdagede kø blev tømt; det er ikke en garanti for enhver side på webstedet.
Der var 158 behandlingsbare fortegnelser inden for grænserne, ti delvise fortegnelser og seks tilfælde uden en XML-fortegnelse, der blev hentet med succes. Delvise tal betyder mindst så mange URL’er. En mislykket hentning fastslår ikke, at et sitemap ikke findes.
20 records · click a heading to sort
| ui42ui42.sk | 1147 | ok | 0 | 0 | — |
| Visibilityvisibility.sk | 2730 | partial | 100 | 48 | 1475.6 |
| Increaseoincreaseo.sk | 27 | ok | 100 | 0 | 683.8 |
| Adamovic SEOseo-optimalizacia.eu | 99 | ok | 0 | 0 | — |
| Dexfinitydexfinity.com | 1095 | partial | 99.8 | 11 | 721.8 |
| Invelityinvelity.com | 985 | ok | 100 | 319 | 36.3 |
| GoUPgoup.sk | 1047 | ok | 100 | 0 | 591.7 |
| Gradetagradeta.sk | 202 | partial | 95.5 | 23 | 2223.9 |
| SCR interactivescrinteractive.sk | 755 | partial | 100 | 4 | 2068.8 |
| Madvisomadviso.sk | 312 | ok | 100 | 111 | 579 |
| Basta digitalbastadigital.com | 478 | ok | 100 | 425 | 18.9 |
| Spotibospotibo.sk | 115 | ok | 100 | 5 | 944.7 |
| Peter Weidingerweidinger.sk | 740 | ok | 100 | 273 | 47.3 |
| Digitalmandigitalman.sk | 577 | ok | 100 | 568 | 1.7 |
| SEOLINEseoline.sk | 32 | ok | 100 | 0 | 504.7 |
| ROI indexroi-index.com | 1770 | ok | 100 | 195 | 427.6 |
| InstaPrePodnikinstaprepodnik.sk | 156 | ok | 44.9 | 42 | 21.3 |
| BeeSeobeeseo.sk | 37 | ok | 59.5 | 0 | 121.8 |
| iMPROVEimprove.sk | 100 | ok | 100 | 8 | 68.6 |
| Webmanwebman.sk | 164 | ok | 100 | 0 | 228.3 |
Visibility har mindst 2.730 URL’er i den afgrænsede crawl mod 3.033 i en ældre lagret AmICited-fortegnelse. ui42 har 1.147 mod 1.203; Digitalman har 577 i begge. Forskellige optagelsestidspunkter og dækningsgrænser betyder, at disse forskelle ikke beviser sletning af indhold.
Registerets outliers kræver særlig forsigtighed. BeCode nåede grænsen på 50.000 URL’er, AmICited har mindst 36.266, og Dataswans mindst 5.893. Sprogversioner, taksonomier og genererede sider kan dominere fortegnelserne. Ingen af disse tal beviser i sig selv høj redaktionel produktion.
Friskhed: indholdsmæssige opdateringer eller ændrede tidsstempler?
Digitalman angiver lastmod på alle 577 opdagede URL’er; 568 erklærer en ændring inden for 30 dage, med en medianalder på 1,7 dage. Basta har 425 af 478 URL’er i det interval, Invelity 319 af 985 og ROI index 195 af 1.770. Visibility har 48 i sin delvise fortegnelse; Spotibo har fem af 115.
Dette er et signal til at undersøge nærmere, ikke et antal nye artikler. Navigationsændringer, skabelonopdateringer og publiceringssystemets adfærd kan ændre mange tidsstempler på én gang. Digitalman- og Basta-tallene beviser ikke hundredvis af nye ekspertartikler på en måned.
ui42 og seo-optimalizacia.eu angiver ikke lastmod i de hentede sitemaps. Det gør ikke deres indhold forældet. Omvendt er et gammelt arks medianalder ikke automatisk et problem: etablerede definitioner og casestudier behøver ikke skrives om hver måned.
En stærkere friskhedskontrol udtager nyere AI-søgeartikler, verificerer forfatterskab, kilder, væsentlige revisioner og faktuel aktualitet. En Google AI Mode-vejledning har en anden holdbarhed end en forklaring af canonical-tags. Dette datasæt hjælper med at vælge URL’er til det arbejde; det certificerer ikke den indholdsmæssige friskhed af hver artikel.
Hvilke emner fremhæver URL-fortegnelserne?
Tokens normaliseres uden diakritiske tegn og tælles højst én gang pr. URL. Dette er URL’er, der indeholder et token, ikke gentagelser i artikeltekst. Grundlæggende sprogkoder og visse almindelige ord er udelukket; strukturelle mærkater som blog og ordliste forbliver synlige.
| Domæne | Tokens og URL-antal | Fortolkning |
|---|---|---|
| visibility.sk | blog 2.467; slovnik 806; google 198; seo 103 | Stort arkiv og ordliste; delvis crawl |
| ui42.sk | blog 526; uickovska/abeceda 439; projekt 77; ai 47 | Artikler, definitioner og projektsider |
| digitalman.sk | marketing 210; blog 157; slovnik 154; glossar 77; glossary 76 | Flersprogede ordlister udvider fortegnelsen |
| spotibo.sk | seo 44; novinky 12; pripadova/studia 7 | Koncentreret specialistdækning |
| bastadigital.com | podcasty 61; seo 51; pripadovky 43; ai 27 | Ekspertise præsenteret i flere formater |
| invelity.com | blog 485; lexikon 338; services 59 | Flersproget indhold og tjenester |
| roi-index.com | slovnik 609; marketing 213; ai 127; seo 83 | Betydelig ordliste og AI-dækning |
| gradeta.sk | blog 82; seo 49; referencia 34 | Specialiseret indhold og referencer |
Et GEO-token kan også forekomme i et kundenavn eller et geografisk udtryk. Samtidig kan en egentlig GEO-tjeneste ligge under /seo/. At tælle GEO-URL’er er derfor ikke en ekspertisescore.
Bureauanmeldelser: evidens værd at kontrollere, og spørgsmål der stadig er åbne
Visibility: førende AI-rækkevidde med et teknisk spørgsmålstegn
Visibility er førende med 72 brandomtaler og 57 AI-kildesvar. Ahrefs anslår 12.638 slovakiske besøg og DR 53. Dets SEO-tjeneste og referencer giver materiale til en nærmere gennemgang af personer og projekter. Den lagrede Web Vitals-tupel er den tekniske svaghed. Det er en sandsynlig kandidat til et bredt indholds- og SEO-program; spørg om skabelonydelse, og hvordan kunderesultater adskiller sig fra læsning af ordlisten.
ui42: stærk egen-webstedsydelse, men inspicér case-disciplinen
ui42 er førende på shortlisten i estimeret slovakisk trafik og har gunstige lagrede feltmålinger. Dets SEO-serviceside navngiver kunder og beskriver organisk omsætningsvækst, en mere nyttig påstand end uspecificerede rangeringsforbedringer. Ikke enhver ui42-case er SEO-evidens: Finax-casen handler om UX og redesign. Bed om en case, der matcher dit problem, målekilde og tidsramme.
Spotibo: specialistpositionering, prissignaler og et internationalt produkt
Spotibo registrerer 35 omtaler og 31 citerede svar med kun 115 sitemap-URL’er. Dets serviceside offentliggør vejledende priser, mens dets referencer identificerer kunder og påstande om forretningsresultater. Det gør tilbuddet lettere at inspicere, uden uafhængigt at revidere tallene. Spotibo.coms internationale værktøjer har deres egen organiske rækkevidde; det bør ikke præsenteres som udenlandske bureaueleads. Manglende INP er fortsat et målehul.
Basta digital: enterprise-omfang og resultater på tværs af flere kanaler
Bastas SEO- og GEO-side beskriver enterprise-arbejde, revisioner og træning. Dets Popradská-kaffe-eksempel kombinerer SEO, UX og andre anskaffelseskanaler. Det er nyttigt diskussionsmateriale, men al den resulterende vækst kan ikke tilskrives SEO. Femogtyve AI-omtaler, DR 48 og 1.270 henvisende domæner etablerer en erfaren webstedsnærværelse. Ufuldstændige feltmålinger etablerer ikke en fuld bestået vurdering.
Increaseo: en lille fortegnelse med betydelig slovakisk trafik
Increaseo har anslået 2.839 slovakiske besøg fra en fortegnelse på 27 URL’er. Dets referencer diskuterer brugere, transaktioner og omsætning, mens dets tekniske sprint gør leverancen mere konkret. Det kan passe til en køber med et specifikt implementeringsproblem. Procentvis vækst kræver stadig et baseline og sæsonkontekst. Lagret CLS på 0,14 er et konkret spørgsmål om leverandørens eget websted.
SCR interactive: international SEO for kunder adskiller sig fra egen-domæne-rækkevidde
SCRs SEO-side beskriver resultater for kunder, herunder Exisport i Ungarn og Farmove. Dette er påstande om kundearbejde; dets eget domæne har cirka 804 slovakiske og 196 tjekkiske estimerede besøg. Beskeden egen-webstedsrækkevidde uden for SK/CZ modbeviser ikke udenlandsk kundelevering. Bed om en kontaktbar kundereference og en klar redegørelse for, hvad bureauet faktisk implementerede.
Dexfinity og Invelity: forskellige internationale indholdsaftryk
Dexfinity er førende på shortlisten i henvisende domæner og har 431 estimerede besøg uden for SK/CZ. Dets amerikanske nøgleordssample omfatter engelske ordliste- og marketingværktøjsemner. Invelity har DR 54 og engelske artikler om affiliate marketing, SEO og annoncering. Begge bør skelne mellem indholdslæsere og international SEO-kundeanskaffelse. En PPC-case indlejret på en SEO-side bliver ikke et SEO-resultat.
SEOLINE og Adamovic SEO: mindre websteder kan understøtte specialautoritet
SEOLINE har 34 omtaler, 31 citerede svar og 32 sitemap-URL’er, herunder case- og AI-serviceafsnit. Adamovic SEO har 29 omtaler, 2.285 estimerede slovakiske besøg, priser og casestudier. For begge bør den ansvarlige professionelle, kapaciteten og leveringskontinuiteten inspiceres. Adamovics gamle domænealias i AI-rapporten illustrerer også, hvorfor enhedsopløsning har betydning i GEO.
Gradeta og iMPROVE: procesgennemsigtighed er mere nyttig end et GEO-mærkat
Gradeta forklarer SEO’s grænser og forholdet til AI-optimering; dets referencer identificerer kunder. iMPROVE adskiller synlighed, sentiment og svarnøjagtighed og beskriver revision, indhold og overvågning. Dette er nyttige processignaler. De kræver stadig gentagelige før-og-efter-målinger og evidens for kommerciel gevinst.
BeeSeo, ROI index, Webman og InstaPrePodnik
BeeSeos referencer omfatter anonymiserede cases. Der kan være legitime grunde til anonymitet, men uden en navngivet kunde eller verifikationsvej er evidensen svagere. ROI index har 1.770 sitemap-URL’er med omfattende ordliste- og AI-emner; fortegnelsens størrelse kan ikke erstatte case-verifikation. Webman identificerer sin operatør som InstaPrePodnik, s.r.o., så de to brands er ikke uafhængige leverandører.
Digitalman: et solidt teknisk udgangspunkt uden oppustede konklusioner
Digitalman har 44 omtaler og 43 citerede AI-svar, men kun 492 estimerede slovakiske organiske besøg. AI-synlighed og organisk trafik behøver ikke følges ad. Dets mobile laboratorie-snapshot er gunstigt; felt-LCP har lidt spillerum; udbredt nylig lastmod beviser ikke en stor mængde nyundersøgt indhold.
Digitalmans referencer navngiver kunder, ofte på tværs af flere kanaler. Dets SEO-side citerer også generelle branchetal for return on investment. En branche-ROI-statistik er ikke et opnået Digitalman-kunderesultat. Det stærkeste næste skridt ville være dedikerede SEO- og GEO-casestudier med baseline, datoer, interventioner og attributionsgrænser.
Hvem demonstrerer international organisk rækkevidde?
20 records · click a heading to sort
| ui42ui42.sk | 14643 | 14498 | 86 | 59 |
| Visibilityvisibility.sk | 15741 | 12638 | 2981 | 122 |
| Increaseoincreaseo.sk | 2844 | 2839 | 0 | 5 |
| Adamovic SEOseo-optimalizacia.eu | 2292 | 2285 | 0 | 7 |
| Dexfinitydexfinity.com | 2744 | 1978 | 335 | 431 |
| Invelityinvelity.com | 1739 | 1613 | 33 | 93 |
| GoUPgoup.sk | 1158 | 1147 | 0 | 11 |
| Gradetagradeta.sk | 918 | 904 | 0 | 14 |
| SCR interactivescrinteractive.sk | 1000 | 804 | 196 | 0 |
| Madvisomadviso.sk | 813 | 802 | 9 | 2 |
| Basta digitalbastadigital.com | 839 | 755 | 0 | 84 |
| Spotibospotibo.sk | 763 | 728 | 34 | 1 |
| Peter Weidingerweidinger.sk | 590 | 585 | 5 | 0 |
| Digitalmandigitalman.sk | 569 | 492 | 0 | 77 |
| SEOLINEseoline.sk | 417 | 403 | 0 | 14 |
| ROI indexroi-index.com | 209 | 195 | 6 | 8 |
| InstaPrePodnikinstaprepodnik.sk | 136 | 136 | 0 | 0 |
| BeeSeobeeseo.sk | 33 | 33 | 0 | 0 |
| iMPROVEimprove.sk | 16 | 16 | 0 | 0 |
| Webmanwebman.sk | 2 | 2 | 0 | 0 |
³ Verden minus Slovakiet minus Tjekkiet er en omtrentlig subtraktion af uafhængigt afrundede estimater; negative residualer begrænses til nul. Tjekkisk trafik er taget fra eksporten over top-lande, så fravær fra den liste fastslår ikke absolut nul. Søgeland er ikke det samme som indholdssprog eller kommerciel intent.
Alternative domæner ændrer sammenligningen
| Domæne og forretningsmodel | Verdensbesøg/md. | US-besøg/md. | Hvad den amerikanske nøgleordsstikprøve viser |
|---|---|---|---|
| ui42.com – bureauets internationale indhold | 1.498 | 392 | Definitioner af nøgleordsanalyse, tekniske og marketingmæssige ordlistesider |
| visibility-digital.com – engelsk websted | 290 | 83 | Emner om Moz og gendannelse af Facebook-beskeder; blandet køberelevans |
| invelity.com – flersproget bureauwebsted | 1.739 | 72 | Affiliate-links, SEO-teknikker og annoncering |
| dexfinity.com – flersproget bureauwebsted | 2.744 | 44 | Engelske AI-værktøjer og Google Market Finder side om side med slovakiske forespørgsler |
| spotibo.com – softwareprodukt | 3.475 | 1.425 | Værktøjer til teknisk SEO-revision og webstedscheck |
| amicited.com – udgiver-/softwarekontrol | 1.930 | 239 | AI-synlighed og forklarende indhold; uden for bureaurangeringer |
ui42.com rangerer som nummer tre i det amerikanske sample for “what is keyword analysis” ved et estimeret volumen på 500. Invelity rangerer som nummer syv for “seo optimisation techniques” ved volumen 100. Spotibo.com rangerer som nummer et for “technical seo audit tool” ved volumen 1.400. Dette er mere specifikke demonstrationer af international rækkevidde end tilstedeværelsen af en engelsk sprogvælger.
De mest underbyggede kandidater til yderligere undersøgelse af egen-websteds international SEO er ui42 for sit separate engelske domæne, Invelity og Dexfinity for flersproget indhold og Spotibo særskilt for softwaresucces. Visibility har betydelig tjekkisk rækkevidde og et mindre engelsk websted. Ingen erklæres som vinder inden for international bureaekundeanskaffelse: kvalificerede udenlandske leads og omsætning er ikke tilgængelige.
Digitalmans anslåede 71 besøg fra Kirgisistan kommer fra ét nøgleord, “usp”. ui42.sks amerikanske sample omfatter slovakisk-sprogede forespørgsler. Bastas finske nøgleordsforespørgsel returnerede ingen individuelle nøgleord trods trafik i batcheksporten. Disse uoverensstemmelser forbliver synlige frem for at blive gjort til ubegrundede ekspansionspåstande eller beskyldninger om leverandørfejl.
AmICited.com: et domæne under et år gammelt, der allerede rangerer og optjener AI-citater
Vi medtager AmICited som softwarebenchmark fra denne artikels udgiver, herunder i hovedsammenligningstabellen. Dets ydelse giver et konkret eksempel på et ungt domæne, der optjener organiske placeringer og AI-citater. Det forbliver adskilt fra de slovakiske bureauvindere, og dets egne resultater er ikke en uafhængig kundereference.
Verisigns RDAP-register registrerer registrering den 8. december 2025. Den 3. november 2026 var domænet 330 kalenderdage gammelt — endnu ikke et år. Det fastslår registreringsalderen, ikke en verificeret produktlanceringsdato eller virksomhedsalder.
Hvor mange citater viser Ahrefs?
I Ahrefs Site Explorer viste panelet AI-svar / Nyt indeks med Alle lokationer valgt 786 AI-svar og 440 citerede sider. Det præcise mål er svar, der citerer domænet, ikke et antal enkelte hyperlinkforekomster.
| Ahrefs-platform | AI-svar, der citerer domænet | Citerede sider |
|---|---|---|
| Google AI Overviews | 180 | 116 |
| Google AI Mode | 41 | 33 |
| ChatGPT | 57 | 43 |
| Gemini | 8 | 4 |
| Perplexity | 249 | 184 |
| Copilot | 251 | 145 |
| Oversigt i alt | 786 | 440 |
Citerede sider overlapper på tværs af platforme, så deres rækketotaler må ikke lægges sammen for at beregne unikke URL’er. Grok var mærket som sat på pause; dets viste nul fortolkes ikke som udtømmende bevis for ingen citater.
Dette er en anden måling end vores Digitalman-eksperiment. Ahrefs bruger sine egne spørgsmål, lande og indeks. I vores slovakiske engangseksperiment optrådte amicited.com som kilde i fem AI-svar. Hverken fem eller 786 er en fejl: input, dækning og udbydere er forskellige. API-forbindelsen omfattede ikke de nødvendige Brand Radar-add-ons, så disse nye tal blev læst fra den autentificerede grænseflade og dokumenteret i skærmbilledet.
Det unge domænes egen SEO-ydelse
Den oprindelige frosne Ahrefs-eksport giver AmICited 1.930 estimerede månedlige organiske besøg på verdensplan, 307 fra Slovakiet, 370 organiske nøgleord og 118 nøgleord i top tre. DR er 58 med 1.436 henvisende domæner. Digitalmans eksport registrerer 569 verdensomspændende besøg, 492 slovakiske besøg og DR 26. Visibility har DR 53 og ui42 DR 61; AmICited matcher ikke deres slovakiske organiske trafikskala.
Den aktuelle Ahrefs-grænsefladeoptagelse viser 363 unikke nøgleord og 120 i top tre. Sammenligningstabellerne beholder de frosne API-værdier på 370 og 118 frem for at blande de to snapshots. Nøgleordsrapporten efter placering har 405 rækker, fordi en frase kan have poster i flere lande.
Historiske observationer på den første dag i hver måned, ikke målte analytics-besøg. Det sidste punkt er 1. november 2026; hovedbenchmarken bruger et separat snapshot fra 3. november.
Source: Ahrefs MCP, tilstand for gennemsnitligt volumen, verdensplan
Specifikke eksempler fra den amerikanske Ahrefs-eksport, filtreret til primære organiske placeringer:
| Nøgleord (US) | Organisk placering | Rangerende side |
|---|---|---|
| h1 and h2 meaning | 2 | Overskriftssystem |
| capterra vs g2 | 2 | Sammenligning af anmeldelsesplatforme |
| bing crawl | 5 | Bing og ChatGPT SEO |
| search visibility score | 8 | Synlighedsscore |
| ai search visibility checker | 9 | AI-synlighedstjek |
For en køber er dette et konkret modeksempel på forestillingen om, at et ungt websted ikke kan konkurrere. Alder alene forklarer ikke resultatet, og domæneregistrering fastslår ikke den erfaring, det team eller de links, der er tilgængelige for projektet. Placeringer og citater fastslår heller ikke kvalificerede leads eller ROI. De understøttende poster, herunder platformopdelingen, er tilgængelige i en separat JSON-eksport.
Hvilke korte nøgleord og prompts brugte vi?
Sættet indeholder 40 korte Ahrefs-udvalgte nøgleord, 60 køberspørgsmål og fire allerede eksisterende prompts. Alle er målrettet Slovakiet, bruger en engangsplan og anmoder om ChatGPT, Google AI Overviews og Google AI Mode. De længere indledende spørgsmål blev suppleret med korte fraser, der afspejler almindelige søgeinput.
De højeste udvalgte fraser efter volumen omfatter “content marketing” på 5.000, “seo stratégia” og “seo cena” på 1.500 hver, “off page seo” på 900 samt “seo specialista” og “seo audit” på 800 hver. “seo bratislava” har 700, “seo agentúra” 600, “seo služby” 450, “technické seo” 200, “ai seo” 150, “geo optimalizácia” 90 og “geo audit” ti.
Dette er Ahrefs’ estimater af gennemsnitlige månedlige Google-søgninger i Slovakiet, da nøgleordslisten blev udarbejdet, ikke ChatGPT-forespørgselstal. Accentuerede og ikke-accentuerede varianter kan overlappe i intent; deres volumener lægges ikke sammen for at opfinde et markedsstørrelsestal. Relevante GEO-termer med lav volumen blev bevidst beholdt.
Korte informative fraser henter også internationale værktøjer og vejledninger, så de er ikke en ren test af leverandørvalg. Køberspørgsmålene dækker valg af bureau, priser, teknisk SEO, e-handel, lokale tjenester og måling af AI-synlighed. Fremtidig gentaget undersøgelse bør rapportere de to grupper separat såvel som samlet.
Alle 104 præcist målte prompts og tilgængelige Ahrefs-volumener
104 records · click a heading to sort
| geo audit | short Ahrefs keywords | 10 | SK | one_time |
| optimalizácia webu pre ai | short Ahrefs keywords | 10 | SK | one_time |
| b2b seo | short Ahrefs keywords | 10 | SK | one_time |
| seo shoptet | short Ahrefs keywords | 10 | SK | one_time |
| seo pre eshopy | short Ahrefs keywords | 40 | SK | one_time |
| seo copywriting | short Ahrefs keywords | 50 | SK | one_time |
| chatgpt seo | short Ahrefs keywords | 70 | SK | one_time |
| seo wordpress | short Ahrefs keywords | 80 | SK | one_time |
| geo optimalizácia | short Ahrefs keywords | 90 | SK | one_time |
| lokálne seo | short Ahrefs keywords | 90 | SK | one_time |
| analýza kľúčových slov | short Ahrefs keywords | 90 | SK | one_time |
| seo pre ai | short Ahrefs keywords | 100 | SK | one_time |
| linkbuilding | short Ahrefs keywords | 100 | SK | one_time |
| seo konzultácie | short Ahrefs keywords | 100 | SK | one_time |
| ai seo | short Ahrefs keywords | 150 | SK | one_time |
| seo audit cena | short Ahrefs keywords | 150 | SK | one_time |
| online marketingová agentúra bratislava | short Ahrefs keywords | 150 | SK | one_time |
| seo optimalizácia webu | short Ahrefs keywords | 200 | SK | one_time |
| technické seo | short Ahrefs keywords | 200 | SK | one_time |
| seo analýza | short Ahrefs keywords | 200 | SK | one_time |
| seo cenník | short Ahrefs keywords | 250 | SK | one_time |
| digitálna agentúra | short Ahrefs keywords | 250 | SK | one_time |
| digitálna marketingová agentúra | short Ahrefs keywords | 300 | SK | one_time |
| optimalizácia pre vyhľadávače | short Ahrefs keywords | 450 | SK | one_time |
| seo služby | short Ahrefs keywords | 450 | SK | one_time |
| seo optimalizácia | short Ahrefs keywords | 600 | SK | one_time |
| seo články | short Ahrefs keywords | 600 | SK | one_time |
| seo firma | short Ahrefs keywords | 600 | SK | one_time |
| online marketingová agentúra | short Ahrefs keywords | 600 | SK | one_time |
| seo agentúra | short Ahrefs keywords | 600 | SK | one_time |
| seo agentura slovensko | short Ahrefs keywords | 600 | SK | one_time |
| on page seo | short Ahrefs keywords | 700 | SK | one_time |
| marketingová agentúra | short Ahrefs keywords | 700 | SK | one_time |
| seo bratislava | short Ahrefs keywords | 700 | SK | one_time |
| seo audit | short Ahrefs keywords | 800 | SK | one_time |
| seo specialista | short Ahrefs keywords | 800 | SK | one_time |
| off page seo | short Ahrefs keywords | 900 | SK | one_time |
| seo cena | short Ahrefs keywords | 1500 | SK | one_time |
| seo stratégia | short Ahrefs keywords | 1500 | SK | one_time |
| content marketing | short Ahrefs keywords | 5000 | SK | one_time |
| Porovnajte slovenské SEO a GEO agentúry podľa technickej implementácie, tvorby obsahu, referencií a merania AI viditeľnosti. | buyer questions | — | SK | one_time |
| Ktoré agentúry na Slovensku overujú prístup AI robotov k webu a odstraňujú technické prekážky? | buyer questions | — | SK | one_time |
| Ktoré slovenské SEO a GEO agentúry implementujú štruktúrované dáta a overujú informácie o značke? | buyer questions | — | SK | one_time |
| Ktoré agentúry na Slovensku pripravia obsah podľa otázok zákazníkov pre Google aj AI odpovede? | buyer questions | — | SK | one_time |
| Ktoré slovenské agentúry porovnávajú AI viditeľnosť značky zvlášť pre ChatGPT, Google AI Overviews a Google AI Mode? | buyer questions | — | SK | one_time |
| Ktoré slovenské GEO agentúry analyzujú zdroje citované AI a navrhujú, ako získať relevantné citácie? | buyer questions | — | SK | one_time |
| Ktorá slovenská agentúra vie analyzovať, prečo ChatGPT odporúča konkurenciu a našu firmu nespomína? | buyer questions | — | SK | one_time |
| Ktoré slovenské agentúry riešia viditeľnosť firiem v Google AI Mode? | buyer questions | — | SK | one_time |
| Ktoré agentúry na Slovensku optimalizujú weby pre Google AI Overviews? | buyer questions | — | SK | one_time |
| Ktoré slovenské agentúry pomáhajú firmám získať organické zmienky a citácie v ChatGPT? | buyer questions | — | SK | one_time |
| Podľa akých dôkazov vybrať GEO agentúru na Slovensku a odhaliť nereálne sľuby o odporúčaniach AI? | buyer questions | — | SK | one_time |
| Ako porovnať ponuky slovenských agentúr na SEO a GEO, aby sa neplatilo dvakrát za rovnakú prácu? | buyer questions | — | SK | one_time |
| Kto na Slovensku poskytuje LLMO optimalizáciu značky pre jazykové modely? | buyer questions | — | SK | one_time |
| Ktoré slovenské agentúry ponúkajú AEO optimalizáciu a ako sa ich služba líši od SEO a GEO? | buyer questions | — | SK | one_time |
| Ktoré slovenské agentúry merajú zmienky, citácie a podiel viditeľnosti značky v AI odpovediach? | buyer questions | — | SK | one_time |
| Ktoré agentúry na Slovensku robia GEO audit vrátane porovnania AI viditeľnosti konkurencie? | buyer questions | — | SK | one_time |
| Ktorá slovenská agentúra pripraví web tak, aby bol dostupný a zrozumiteľný pre AI vyhľadávače? | buyer questions | — | SK | one_time |
| Kto na Slovensku pomáha firmám zlepšiť viditeľnosť v AI odpovediach popri klasickom SEO? | buyer questions | — | SK | one_time |
| Ktoré AI SEO agentúry na Slovensku majú overiteľné referencie a jasnú metodiku? | buyer questions | — | SK | one_time |
| Ktoré slovenské agentúry poskytujú GEO optimalizáciu a aké konkrétne služby zahŕňa? | buyer questions | — | SK | one_time |
| Ktoré agentúry na Slovensku vedia robiť SEO a GEO pre SaaS firmy aj na zahraničných trhoch? | buyer questions | — | SK | one_time |
| Ktoré slovenské agentúry majú skúsenosti so SEO a AI viditeľnosťou kliník a ambulancií? | buyer questions | — | SK | one_time |
| Ktoré slovenské SEO a GEO agentúry sú vhodné pre B2B firmy a získavanie obchodných dopytov? | buyer questions | — | SK | one_time |
| Ktoré slovenské agentúry majú preukázateľné referencie na SEO a GEO pre e-shopy? | buyer questions | — | SK | one_time |
| Ktorá slovenská agentúra pomôže lokálnej firme s Google Mapami a Google Business Profile? | buyer questions | — | SK | one_time |
| Ktoré agentúry na Slovensku budujú autoritu značky cez off-page SEO a digitálne PR? | buyer questions | — | SK | one_time |
| Ktoré slovenské SEO agentúry ponúkajú transparentný linkbuilding na relevantných weboch? | buyer questions | — | SK | one_time |
| Ktoré slovenské agentúry prepájajú content marketing, SEO a GEO do jednej obsahovej stratégie? | buyer questions | — | SK | one_time |
| Kto na Slovensku tvorí odborné SEO články s overenými zdrojmi a meraním výsledkov? | buyer questions | — | SK | one_time |
| Ktoré slovenské agentúry ponúkajú SEO copywriting prispôsobený aj odpovediam AI vyhľadávačov? | buyer questions | — | SK | one_time |
| Ktoré slovenské SEO agentúry riešia rýchlosť webu a Core Web Vitals spolu s vývojármi? | buyer questions | — | SK | one_time |
| Ktorá slovenská agentúra vyrieši problémy s indexáciou webu v Google? | buyer questions | — | SK | one_time |
| Ktoré slovenské SEO agentúry pomôžu pri migrácii alebo redizajne webu bez zbytočnej straty organickej návštevnosti? | buyer questions | — | SK | one_time |
| Ktoré slovenské agentúry robia SEO pre e-shopy na Shoptete? | buyer questions | — | SK | one_time |
| Ktorá slovenská agentúra sa špecializuje na SEO optimalizáciu WordPress webov? | buyer questions | — | SK | one_time |
| Ktoré agentúry na Slovensku poskytujú on-page SEO vrátane úpravy vstupných stránok? | buyer questions | — | SK | one_time |
| Ktoré slovenské agentúry majú skúsenosti s technickým SEO a vedia opravy aj nasadiť? | buyer questions | — | SK | one_time |
| Kto na Slovensku pripraví analýzu kľúčových slov aj otázok zákazníkov pre AI vyhľadávanie? | buyer questions | — | SK | one_time |
| Ktorá slovenská agentúra urobí SEO analýzu webu a porovnanie s konkurenciou? | buyer questions | — | SK | one_time |
| Ktoré agentúry na Slovensku robia SEO audit s konkrétnym plánom opráv a prioritami? | buyer questions | — | SK | one_time |
| Ako pri výbere slovenskej SEO agentúry overiť reálne výsledky a čas potrebný na ich dosiahnutie? | buyer questions | — | SK | one_time |
| Ako porovnať slovenské SEO agentúry podľa viazanosti, vlastníctva obsahu a podmienok ukončenia spolupráce? | buyer questions | — | SK | one_time |
| Ktoré slovenské SEO a GEO agentúry poskytujú zrozumiteľné reporty a prístup k dátam? | buyer questions | — | SK | one_time |
| Ktoré slovenské agentúry vyhodnocujú SEO podľa dopytov, predaja a návratnosti investície? | buyer questions | — | SK | one_time |
| Ktoré slovenské SEO agentúry sú vhodné pre malé firmy s obmedzeným rozpočtom? | buyer questions | — | SK | one_time |
| Ktoré slovenské agentúry ponúkajú mesačnú správu SEO a čo zahŕňa paušál? | buyer questions | — | SK | one_time |
| Koľko stojí GEO optimalizácia na Slovensku a čo by mala obsahovať ponuka agentúry? | buyer questions | — | SK | one_time |
| Koľko stojí profesionálny SEO audit na Slovensku a ktoré agentúry ho poskytujú? | buyer questions | — | SK | one_time |
| Ktoré SEO agentúry na Slovensku uvádzajú transparentný cenník a rozsah služieb? | buyer questions | — | SK | one_time |
| Koľko stoja SEO služby slovenských agentúr a podľa čoho porovnať ich ponuky? | buyer questions | — | SK | one_time |
| Ktorá slovenská agentúra pripraví spoločnú SEO a GEO stratégiu s merateľnými cieľmi? | buyer questions | — | SK | one_time |
| Ktoré slovenské agentúry ponúkajú SEO konzultácie a nezávislý druhý názor na stratégiu? | buyer questions | — | SK | one_time |
| Kedy si má slovenská firma vybrať SEO agentúru a kedy samostatného SEO špecialistu? | buyer questions | — | SK | one_time |
| Ktoré slovenské SEO firmy sú vhodné pre menšiu firmu bez vlastného marketingového tímu? | buyer questions | — | SK | one_time |
| Kto na Slovensku poskytuje komplexné SEO služby od auditu až po implementáciu? | buyer questions | — | SK | one_time |
| Ktoré marketingové agentúry na Slovensku prepájajú SEO, obsah a viditeľnosť v AI? | buyer questions | — | SK | one_time |
| Ktoré slovenské digitálne agentúry majú špecializovaný tím na SEO a GEO? | buyer questions | — | SK | one_time |
| Ako vybrať slovenskú SEO agentúru podľa výsledkov, referencií a spôsobu práce? | buyer questions | — | SK | one_time |
| Ktoré agentúry v Bratislave ponúkajú SEO aj optimalizáciu pre AI vyhľadávanie? | buyer questions | — | SK | one_time |
| Ktoré SEO agentúry na Slovensku sa oplatí porovnať pri výbere dlhodobého partnera? | buyer questions | — | SK | one_time |
| digitalna agentura | pre-existing | — | SK | one_time |
| Odporučte marketingovú agentúru v Bratislave, ktorá sa venuje aj reklame v ChatGPT a GEO optimalizácii. | pre-existing | — | SK | one_time |
| Koľko stojí mesačná správa Google Ads pre malý e-shop na Slovensku a čo zahŕňa? | pre-existing | — | SK | one_time |
| Ako zlepšiť viditeľnosť firmy v AI vyhľadávaní, napríklad v ChatGPT a Google AI Overviews? | pre-existing | — | SK | one_time |
Prompterne forbliver på slovakisk. At oversætte dem ville ændre eksperimentet frem for at oversætte dets dokumentation.
Det komplette Digitalman-konkurrentregister
Dette er det komplette frosne register, ikke en liste over 173 certificerede slovakiske SEO-professionelle. Det beholder aktive og inaktive poster, separate kontrolgrupper og kandidater, hvis oprindelse ikke blev fuldt verificeret i denne udgave. Et navn på listen er ikke en anbefaling. Sorter efter omtaler, citater, slovakisk eller global trafik, DR, henvisende domæner eller sitemapstørrelse for at inspicere forskellige dimensioner.
Alle 174 domæner: Digitalman og 173 registrerede konkurrenter
174 records · click a heading to sort
| ui42ui42.sk | verified Slovak shortlist | 38 | 30 | 14498 | 14643 | 61 | 1317 | 1147 | ok | 711 | 271 |
| Visibilityvisibility.sk | verified Slovak shortlist | 72 | 57 | 12638 | 15741 | 53 | 1474 | 2730 | partial | 1044 | 488 |
| Effectixeffectix.com | international agency / inactive | 25 | 16 | 7212 | 30782 | 51 | 1472 | 4459 | ok | 964 | 371 |
| Increaseoincreaseo.sk | verified Slovak shortlist | 9 | 9 | 2839 | 2844 | 24 | 633 | 27 | ok | 40 | 18 |
| blueinfo.skblueinfo.sk | tracked candidate; scope unverified | — | 1 | 2669 | 2671 | 51 | 1662 | 101 | ok | 24 | 8 |
| Adamovic SEOseo-optimalizacia.eu | verified Slovak shortlist | 29 | 26 | 2285 | 2292 | 50 | 1411 | 99 | ok | 16 | 8 |
| Dexfinitydexfinity.com | verified Slovak shortlist | 8 | 3 | 1978 | 2744 | 42 | 1654 | 1095 | partial | 286 | 98 |
| Invelityinvelity.com | verified Slovak shortlist | 13 | 4 | 1613 | 1739 | 54 | 1342 | 985 | ok | 130 | 44 |
| Marketier.skmarketier.sk | tracked candidate; scope unverified | — | 2 | 1485 | 1496 | 16 | 715 | 53 | ok | 51 | 25 |
| BigWaybigway.sk | tracked candidate; scope unverified | — | 4 | 1270 | 1307 | 54 | 808 | 370 | ok | 89 | 35 |
| Market. Brand. Grow.marketbrandgrow.com | tracked candidate; scope unverified | 22 | 22 | 1161 | 1161 | 3.4 | 929 | 203 | ok | 10 | 4 |
| GoUPgoup.sk | verified Slovak shortlist | 16 | 17 | 1147 | 1158 | 42 | 917 | 1047 | ok | 32 | 10 |
| ONLINE TOROonlinetoro.sk | tracked candidate; scope unverified | — | 5 | 1077 | 1078 | 35 | 763 | 227 | ok | 37 | 12 |
| Futurinofuturino.sk | tracked candidate; scope unverified | — | 2 | 919 | 919 | 10 | 497 | 49 | ok | 24 | 15 |
| Gradetagradeta.sk | verified Slovak shortlist | 24 | 23 | 904 | 918 | 39 | 805 | 202 | partial | 23 | 11 |
| CREATIVE sites / CREATIVE digitalcreativesites.sk | tracked candidate; scope unverified | — | 2 | 833 | 888 | 72 | 2090 | 223 | ok | 55 | 22 |
| Vivantinavivantina.com | tracked candidate; scope unverified | — | 3 | 810 | 887 | 52 | 989 | 499 | partial | 105 | 32 |
| SCR interactivescrinteractive.sk | verified Slovak shortlist | 24 | 20 | 804 | 1000 | 34 | 591 | 755 | partial | 38 | 8 |
| Madvisomadviso.sk | verified Slovak shortlist | — | 4 | 802 | 813 | 50 | 1023 | 312 | ok | 39 | 20 |
| Lighthouselighthousems.sk | tracked candidate; scope unverified | — | 15 | 794 | 794 | 37 | 797 | 160 | ok | 12 | 3 |
| Basta digitalbastadigital.com | verified Slovak shortlist | 25 | 12 | 755 | 839 | 48 | 1270 | 478 | ok | 30 | 9 |
| Spotibospotibo.sk | verified Slovak shortlist | 35 | 31 | 728 | 763 | 31 | 789 | 115 | ok | 31 | 6 |
| iFocusifocus.sk | tracked candidate; scope unverified | — | 7 | 721 | 749 | 37 | 1032 | 775 | ok | 55 | 19 |
| Marek Jelok – Tricks.sktricks.sk | tracked candidate; scope unverified | — | 7 | 708 | 708 | 43 | 730 | 68 | ok | 13 | 5 |
| Seducoseduco.sk | tracked candidate; scope unverified | — | 5 | 673 | 674 | 55 | 724 | 114 | ok | 33 | 15 |
| Starbomediastarbomedia.sk | tracked candidate; scope unverified | 9 | 14 | 650 | 658 | 30 | 844 | 108 | ok | 6 | 2 |
| RIESENIAriesenia.com | tracked candidate; scope unverified | — | 1 | 591 | 597 | 57 | 1978 | 36 | ok | 38 | 9 |
| Peter Weidingerweidinger.sk | verified Slovak shortlist | — | 4 | 585 | 590 | 25 | 746 | 740 | ok | 9 | 3 |
| Poctivé SEOpoctiveseo.sk | tracked candidate; scope unverified | 10 | 10 | 531 | 531 | 41 | 844 | 46 | ok | 16 | 3 |
| Digitalmandigitalman.sk | verified Slovak shortlist | 44 | 43 | 492 | 569 | 26 | 594 | 577 | ok | 52 | 17 |
| DNA marketing®dna-marketing.sk | tracked candidate; scope unverified | — | 8 | 480 | 639 | 1.2 | 662 | 3139 | ok | 74 | 26 |
| Vizartagencyvizartagency.sk | tracked candidate; scope unverified | — | 5 | 439 | 439 | 17 | 922 | 308 | ok | 4 | 2 |
| Štipkastipka.sk | tracked candidate; scope unverified | — | 4 | 439 | 440 | 38 | 602 | 131 | ok | 14 | 3 |
| TOMARCOtomarco.sk | tracked candidate; scope unverified | 6 | 5 | 425 | 428 | 55 | 685 | 188 | ok | 22 | 6 |
| RESULTYresulty.sk | tracked candidate; scope unverified | — | 6 | 409 | 410 | 23 | 873 | 228 | ok | 10 | 3 |
| SEOLINEseoline.sk | verified Slovak shortlist | 34 | 31 | 403 | 417 | 8 | 493 | 32 | ok | 5 | 2 |
| ubunlo.skubunlo.sk | tracked candidate; scope unverified | — | 3 | 399 | 402 | 18 | 734 | 73 | ok | 26 | 12 |
| Glidyglidy.sk | tracked candidate; scope unverified | — | 2 | 391 | 391 | 42 | 1102 | 24 | ok | 10 | 6 |
| Promiseopromiseo.sk | tracked candidate; scope unverified | — | 1 | 386 | 386 | 37 | 946 | 184 | ok | 7 | 1 |
| Madajamadaja.sk | tracked candidate; scope unverified | — | 7 | 383 | 383 | 15 | 558 | 29 | ok | 4 | 2 |
| Shieldoneshieldone.sk | tracked candidate; scope unverified | — | 1 | 367 | 375 | 56 | 770 | — | unavailable | 45 | 15 |
| weboptim.skweboptim.sk | tracked candidate; scope unverified | 15 | 16 | 344 | 347 | 26 | 600 | 277 | partial | 15 | 9 |
| Seolutionsseolutions.sk | tracked candidate; scope unverified | 8 | 8 | 335 | 335 | 31 | 757 | 38 | ok | 12 | 2 |
| BeCodebecode.sk | tracked candidate; scope unverified | — | 3 | 327 | 328 | 47 | 531 | 50000 | partial | 28 | 13 |
| Seocentrum.skseocentrum.sk | tracked candidate; scope unverified | 13 | 11 | 307 | 307 | 32 | 926 | 117 | ok | 4 | 3 |
| AmICitedamicited.comPublisher · software benchmark | publisher / software | — | 5 | 307 | 1930 | 58 | 1436 | 36266 | partial | 370 | 118 |
| Strange Loopsstrangeloops.sk | tracked candidate; scope unverified | — | 1 | 301 | 301 | 19 | 659 | 107 | ok | 6 | 4 |
| Medialymedialy.sk | tracked candidate; scope unverified | — | 4 | 299 | 299 | 2.5 | 562 | 315 | ok | 11 | 1 |
| CottonCloudcottoncloud.sk | tracked candidate; scope unverified | — | 2 | 250 | 250 | 40 | 1496 | 348 | ok | 1 | 1 |
| SEOKONseokon.sk | tracked candidate; scope unverified | — | 2 | 248 | 248 | 0 | 664 | 13 | ok | 1 | 0 |
| Webisionwebision.sk | tracked candidate; scope unverified | — | 3 | 245 | 245 | 57 | 872 | — | unavailable | 7 | 4 |
| neonrocket.skneonrocket.sk | tracked candidate; scope unverified | 15 | 17 | 237 | 237 | 46 | 756 | 107 | ok | 7 | 5 |
| Digitalreachdigitalreach.sk | tracked candidate; scope unverified | — | 4 | 212 | 213 | 22 | 634 | 676 | ok | 26 | 9 |
| Dataswansdataswans.com | tracked candidate; scope unverified | 7 | 7 | 211 | 240 | 35 | 934 | 5893 | partial | 48 | 12 |
| MR. Digitalmrdigital.sk | tracked candidate; scope unverified | 6 | 7 | 206 | 210 | 65 | 897 | 1175 | ok | 10 | 5 |
| TechWebtechweb.sk | tracked candidate; scope unverified | — | 1 | 202 | 202 | 35 | 628 | 294 | ok | 14 | 4 |
| ROI indexroi-index.com | verified Slovak shortlist | 23 | 24 | 195 | 209 | 29 | 878 | 1770 | ok | 25 | 6 |
| 321tridvajedna.sk | tracked candidate; scope unverified | — | 1 | 192 | 198 | 18 | 529 | 262 | ok | 18 | 5 |
| AV Marketingavmarketing.sk | tracked candidate; scope unverified | — | 4 | 168 | 168 | 19 | 816 | 372 | ok | 5 | 2 |
| AB WEBabweb.sk | tracked candidate; scope unverified | — | 2 | 165 | 166 | 73 | 998 | 42 | ok | 13 | 4 |
| Tomáš Hrubýtomashruby.sk | tracked candidate; scope unverified | — | 3 | 164 | 164 | 4.5 | 608 | 63 | ok | 19 | 6 |
| Daren & Curtisdarencurtis.sk | tracked candidate; scope unverified | — | 1 | 155 | 155 | 57 | 814 | 104 | ok | 7 | 4 |
| Onwebonweb.sk | tracked candidate; scope unverified | — | 1 | 151 | 152 | 48 | 649 | 11 | ok | 6 | 1 |
| InstaPrePodnikinstaprepodnik.sk | verified Slovak shortlist | 12 | 17 | 136 | 136 | 34 | 690 | 156 | ok | 8 | 0 |
| Social Heroessocialheroes.sk | tracked candidate; scope unverified | — | 2 | 135 | 142 | 34 | 727 | 313 | ok | 15 | 6 |
| Hypehype.sk | tracked candidate; scope unverified | — | 3 | 123 | 131 | 32 | 767 | 1759 | ok | 11 | 3 |
| OnlineIdea.skonlineidea.sk | tracked candidate; scope unverified | — | 2 | 106 | 106 | 12 | 564 | 8 | ok | 5 | 0 |
| Digitalmindsdigitalminds.sk | tracked candidate; scope unverified | — | 3 | 96 | 96 | 40 | 616 | 52 | ok | 6 | 2 |
| Grafitek.skgrafitek.sk | tracked candidate; scope unverified | — | 1 | 86 | 87 | 55 | 876 | 18 | ok | 14 | 7 |
| Salim Siriehsirieh.sk | tracked candidate; scope unverified | — | 10 | 79 | 80 | 60 | 638 | 108 | ok | 8 | 4 |
| This Is Loccothisislocco.sk | tracked candidate; scope unverified | — | 0 | 77 | 77 | 20 | 995 | — | unavailable | 3 | 3 |
| 3r.sk3r.sk | tracked candidate; scope unverified | — | 3 | 74 | 74 | 36 | 569 | 87 | ok | 7 | 0 |
| Goldcatgoldcat.sk | tracked candidate; scope unverified | — | 2 | 70 | 70 | 42 | 695 | 54 | ok | 1 | 1 |
| Hiroäshiroas.sk | tracked candidate; scope unverified | — | 3 | 69 | 69 | 35 | 978 | 30 | ok | 1 | 1 |
| shazucha.skshazucha.sk | tracked candidate; scope unverified | — | 2 | 67 | 67 | 57 | 725 | 61 | ok | 7 | 1 |
| ppcexpert.skppcexpert.sk | tracked candidate; scope unverified | — | 2 | 63 | 63 | 33 | 756 | 23 | ok | 1 | 1 |
| Fluxorityfluxority.sk | tracked candidate; scope unverified | 8 | 10 | 61 | 65 | 19 | 501 | 512 | ok | 8 | 4 |
| HARTONharton.sk | tracked candidate; scope unverified | 7 | 6 | 54 | 55 | 49 | 882 | 289 | ok | 24 | 3 |
| Analyzing.skanalyzing.sk | tracked candidate; scope unverified | — | 2 | 54 | 54 | 6 | 946 | 31 | ok | 2 | 0 |
| PS:Digitalpsdigital.sk | tracked candidate; scope unverified | — | 1 | 50 | 50 | 30 | 1126 | 123 | ok | 16 | 4 |
| Ainswerainswer.eu | tracked candidate; scope unverified | 10 | 10 | 48 | 62 | 22 | 286 | 134 | ok | 7 | 1 |
| Finestudiofinestudio.sk | tracked candidate; scope unverified | — | 4 | 48 | 48 | 57 | 713 | 87 | ok | 8 | 5 |
| INNOVATIONSinnovations.sk | tracked candidate; scope unverified | — | 1 | 46 | 46 | 11 | 499 | 48 | ok | 2 | 1 |
| ContentFruitercontentfruiter.sk | tracked candidate; scope unverified | — | 2 | 41 | 41 | 38 | 1198 | 273 | ok | 6 | 2 |
| Gaeltagaelta.com | tracked candidate; scope unverified | 9 | 5 | 39 | 39 | 46 | 995 | 569 | ok | 8 | 2 |
| Birdlinebirdline.sk | tracked candidate; scope unverified | — | 2 | 37 | 37 | 44 | 771 | 255 | ok | 2 | 2 |
| DataStormdatastorm.sk | tracked candidate; scope unverified | 8 | 9 | 36 | 36 | 22 | 699 | 96 | ok | 3 | 1 |
| Markeťáci.skmarketaci.sk | tracked candidate; scope unverified | — | 2 | 34 | 34 | 0 | 565 | 133 | ok | 1 | 0 |
| BeeSeobeeseo.sk | verified Slovak shortlist | 15 | 15 | 33 | 33 | 17 | 653 | 37 | ok | 2 | 1 |
| Upvisionupvision.sk | tracked candidate; scope unverified | — | 2 | 33 | 43 | 57 | 824 | 403 | ok | 18 | 5 |
| Agentúra Luminaryagenturaluminary.sk | tracked candidate; scope unverified | — | 1 | 33 | 33 | 0.6 | 627 | 61 | ok | 2 | 1 |
| AMAT plusamat.plus | tracked candidate; scope unverified | — | 1 | 29 | 29 | 46 | 1241 | 15 | ok | 1 | 1 |
| blueerablueera.sk | tracked candidate; scope unverified | — | 1 | 29 | 30 | 51 | 787 | 203 | ok | 13 | 4 |
| Beyondeabeyondea.sk | tracked candidate; scope unverified | — | 5 | 28 | 28 | 34 | 636 | 13 | ok | 2 | 0 |
| SEOPartner.skseopartner.sk | tracked candidate; scope unverified | — | 2 | 27 | 27 | 0.6 | 703 | 576 | ok | 1 | 0 |
| Digital Boomdigitalboom.sk | tracked candidate; scope unverified | — | 1 | 26 | 26 | 6 | 549 | 30 | ok | 2 | 1 |
| AltPeaxaltpeax.com | tracked candidate; scope unverified | 13 | 15 | 25 | 29 | 0.4 | 981 | 96 | ok | 2 | 2 |
| truestudio.sktruestudio.sk | tracked candidate; scope unverified | — | 5 | 25 | 25 | 43 | 478 | 35 | ok | 1 | 1 |
| Vargic.skvargic.sk | tracked candidate; scope unverified | — | 10 | 23 | 24 | 2.8 | 592 | 256 | ok | 3 | 2 |
| Marble Digitalmarble-digital.sk | tracked candidate; scope unverified | — | 6 | 19 | 19 | 39 | 685 | 76 | ok | 2 | 1 |
| iNetGapinetgap.sk | tracked candidate; scope unverified | 8 | 7 | 19 | 21 | 33 | 853 | 351 | ok | 12 | 3 |
| robimeseo.skrobimeseo.sk | tracked candidate; scope unverified | — | 5 | 19 | 19 | 51 | 902 | 39 | ok | 3 | 1 |
| Karbon.skkarbon.sk | tracked candidate; scope unverified | 16 | 19 | 18 | 18 | 54 | 1135 | 25 | ok | 2 | 1 |
| Atteatte.sk | tracked candidate; scope unverified | — | 1 | 17 | 18 | 40 | 699 | 99 | ok | 8 | 6 |
| Metinasmetinas.com | tracked candidate; scope unverified | — | 1 | 17 | 19 | 25 | 939 | 95 | ok | 3 | 1 |
| iMPROVEimprove.sk | verified Slovak shortlist | 21 | 23 | 16 | 16 | 42 | 753 | 100 | ok | 2 | 1 |
| Paravan Interactiveparavan.sk | tracked candidate; scope unverified | — | 1 | 13 | 13 | 24 | 650 | 1 | ok | 1 | 0 |
| Petantpetant.sk | tracked candidate; scope unverified | — | 2 | 12 | 12 | 27 | 544 | 56 | ok | 1 | 1 |
| Michal Nikerle – Webstránka na mieruwebstrankanamieru.sk | tracked candidate; scope unverified | — | 5 | 10 | 10 | 23 | 627 | 368 | ok | 7 | 4 |
| INCUBEMEDIAincubemedia.sk | tracked candidate; scope unverified | — | 1 | 7 | 7 | 58 | 706 | 32 | ok | 3 | 0 |
| Michal Ochránekmichalochranek.sk | tracked candidate; scope unverified | — | 3 | 6 | 6 | 18 | 514 | 124 | ok | 1 | 0 |
| Business Oceanseo-ocean.sk | tracked candidate; scope unverified | — | 3 | 6 | 6 | 28 | 536 | 83 | ok | 2 | 0 |
| Castle Digitalcastledigital.sk | tracked candidate; scope unverified | — | 4 | 5 | 5 | 41 | 735 | 45 | ok | 1 | 0 |
| Digital DNAdigitaldna.sk | tracked candidate; scope unverified | — | 3 | 5 | 5 | 42 | 700 | 49 | ok | 3 | 0 |
| webz.skwebz.sk | tracked candidate; scope unverified | — | 2 | 3 | 3 | 62 | 816 | 156 | partial | 1 | 0 |
| Webmanwebman.sk | verified Slovak shortlist | 18 | 18 | 2 | 2 | 29 | 666 | 164 | ok | 2 | 1 |
| AEB Digitalaebdigital.sk | tracked candidate; scope unverified | — | 3 | 2 | 2 | 56 | 550 | 25 | ok | 1 | 0 |
| Webgenwebgen.sk | tracked candidate; scope unverified | — | 1 | 1 | 2 | 60 | 712 | 108 | ok | 5 | 3 |
| echoagency.skechoagency.sk | tracked candidate; scope unverified | 9 | 10 | 0 | 0 | 24 | 530 | 36 | ok | 0 | 0 |
| fg Ateliérfgatelier.sk | tracked candidate; scope unverified | 9 | 9 | 0 | 0 | 63 | 722 | 16 | ok | 1 | 1 |
| Maincemaince.sk | tracked candidate; scope unverified | — | 6 | 0 | 0 | 0 | 852 | 49 | ok | 0 | 0 |
| Gussogusso.sk | tracked candidate; scope unverified | — | 4 | 0 | 4 | 10 | 577 | 49 | ok | 1 | 1 |
| SPACE Solutionsspacesolutions.sk | tracked candidate; scope unverified | — | 3 | 0 | 12 | 51 | 602 | 154 | ok | 3 | 2 |
| Pavlo Viatkin – SEO poradcaseoporadca.sk | tracked candidate; scope unverified | — | 5 | 0 | 0 | 15 | 689 | 32 | ok | 0 | 0 |
| LENTiS Digitallentisdigital.sk | tracked candidate; scope unverified | — | 3 | 0 | 0 | 12 | 575 | 15 | ok | 0 | 0 |
| PROSIMSIprosimsi.sk | tracked candidate; scope unverified | — | 3 | 0 | 0 | 55 | 677 | 75 | ok | 0 | 0 |
| Abaffy Designabaffydesign.sk | tracked candidate; scope unverified | — | 3 | 0 | 0 | 3.9 | 582 | 26 | ok | 1 | 0 |
| ESEOeseo.sk | tracked candidate; scope unverified | — | 2 | 0 | 0 | 0 | 873 | 1 | ok | 0 | 0 |
| Lahentolahento.sk | tracked candidate; scope unverified | — | 2 | 0 | 0 | 5 | 493 | 20 | ok | 0 | 0 |
| SharkWebsharkweb.sk | tracked candidate; scope unverified | — | 2 | 0 | 0 | 24 | 632 | 120 | ok | 0 | 0 |
| NLD Medianldmedia.sk | tracked candidate; scope unverified | — | 2 | 0 | 0 | 34 | 628 | 14 | ok | 0 | 0 |
| Nexflownexflow.sk | tracked candidate; scope unverified | — | 1 | 0 | 0 | 0.3 | 721 | 107 | ok | 0 | 0 |
| Axioma Digitalaxioma-digital.sk | tracked candidate; scope unverified | — | 1 | 0 | 0 | 17 | 701 | 28 | ok | 1 | 0 |
| Webentawebenta.sk | tracked candidate; scope unverified | — | 1 | 0 | 0 | 31 | 662 | 45 | ok | 0 | 0 |
| Devendodevendo.sk | tracked candidate; scope unverified | — | 1 | 0 | 0 | 23 | 651 | 18 | ok | 0 | 0 |
| ART FOCUSartfocus.sk | tracked candidate; scope unverified | — | 1 | 0 | 0 | 7 | 656 | 12 | ok | 0 | 0 |
| Bitonbiton.sk | tracked candidate; scope unverified | — | 1 | 0 | 0 | 10 | 611 | 12 | ok | 0 | 0 |
| do digitaldodigital.sk | tracked candidate; scope unverified | — | 1 | 0 | 0 | 12 | 798 | 46 | ok | 0 | 0 |
| BrandLiftbrandlift.sk | tracked candidate; scope unverified | — | 1 | 0 | 0 | 44 | 650 | 27 | ok | 0 | 0 |
| Enrollenroll.sk | tracked candidate; scope unverified | — | 1 | 0 | 0 | 3.3 | 547 | 35 | ok | 0 | 0 |
| WebSyswebsys.sk | tracked candidate; scope unverified | — | 1 | 0 | 0 | 24 | 868 | 10 | ok | 0 | 0 |
| Porciaporcia.sk | tracked candidate; scope unverified | — | 1 | 0 | 0 | 19 | 822 | 17 | ok | 0 | 0 |
| Milan Pavlákmilanpavlak.sk | tracked candidate; scope unverified | — | 1 | 0 | 2 | 11 | 720 | 56 | ok | 1 | 0 |
| DUOMduom.sk | tracked candidate; scope unverified | — | 1 | 0 | 0 | 2.4 | 546 | 20 | ok | 1 | 0 |
| Dunajmediadunajmedia.sk | tracked candidate; scope unverified | — | 1 | 0 | 0 | 23 | 694 | 13 | ok | 0 | 0 |
| ProfLinesproflines.agency | tracked candidate; scope unverified | — | 3 | 0 | 0 | 0 | 519 | 14 | ok | 0 | 0 |
| Mudroch.FEmudrochfe.net | tracked candidate; scope unverified | — | 3 | 0 | 0 | 18 | 670 | 28 | ok | 0 | 0 |
| Consulteeconsultee.biz | tracked candidate; scope unverified | — | 1 | 0 | 2 | 55 | 1105 | 42 | ok | 1 | 0 |
| SAZA Digitalsaza-digital.com | tracked candidate; scope unverified | — | 1 | 0 | 0 | 0 | 987 | 120 | ok | 0 | 0 |
| TechSEO Vitalstechnickeseo.sk | tracked candidate; scope unverified | — | 5 | 0 | 0 | 7 | 669 | 52 | ok | 0 | 0 |
| Smart Sidesmartside.sk | tracked candidate; scope unverified | 8 | 8 | 0 | 0 | 54 | 683 | 90 | ok | 0 | 0 |
| Ameticaametica.sk | tracked candidate; scope unverified | 9 | 9 | 0 | 0 | 54 | 616 | 45 | ok | 1 | 1 |
| NEW WAYnewway.sk | tracked candidate; scope unverified | 6 | 8 | 0 | 0 | 50 | 791 | 220 | ok | 1 | 0 |
| Sockasocka.sk | tracked candidate; scope unverified | 6 | 6 | 0 | 0 | 27 | 822 | 17 | ok | 0 | 0 |
| ESFAesfa.sk | tracked candidate; scope unverified | — | 6 | 0 | 0 | 3.2 | 548 | 58 | ok | 0 | 0 |
| Róbert Grófrobertgrof.sk | tracked candidate; scope unverified | — | 1 | 0 | 0 | 8 | 694 | 14 | ok | 0 | 0 |
| Peter Svatoňsvaton.sk | tracked candidate; scope unverified | — | 3 | 0 | 0 | 3.1 | 493 | 138 | ok | 0 | 0 |
| Evolumevolum.sk | tracked candidate; scope unverified | — | 3 | 0 | 0 | 2.7 | 654 | 151 | ok | 2 | 0 |
| SEOFLASHseoflash.sk | tracked candidate; scope unverified | — | 2 | 0 | 0 | 10 | 627 | — | unavailable | 0 | 0 |
| WAIMAwaima.sk | tracked candidate; scope unverified | — | 4 | 0 | 0 | 20 | 705 | 136 | ok | 0 | 0 |
| Efektívny webefektivnyweb.sk | tracked candidate; scope unverified | — | 1 | 0 | 0 | 49 | 946 | 23 | ok | 5 | 1 |
| eshopkonzultant.skeshopkonzultant.sk | tracked candidate; scope unverified | — | 2 | 0 | 0 | 9 | 563 | 16 | ok | 0 | 0 |
| Fiui Agencyfiuiagency.sk | tracked candidate; scope unverified | — | 2 | 0 | 0 | 0 | 588 | 1 | ok | 0 | 0 |
| Fundiofundio.sk | tracked candidate; scope unverified | — | 2 | 0 | 0 | 0 | 336 | 37 | ok | 1 | 0 |
| MR. Digital Studiomrdigitalstudio.sk | tracked candidate; scope unverified | — | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | — | unavailable | 0 | 0 |
| Nasareklamanasareklama.sk | tracked candidate; scope unverified | — | 3 | 0 | 0 | 34 | 673 | 22 | ok | 0 | 0 |
| Before It Was Coolbeforeitwascool.sk | tracked candidate; scope unverified | — | 6 | 0 | 0 | 0 | 91 | 82 | ok | 0 | 0 |
| Belak Marketingbelakmarketing.sk | tracked candidate; scope unverified | — | 0 | 0 | 0 | 0 | 570 | — | unavailable | 0 | 0 |
| Bestetobesteto.sk | Czech agency (Brno) | — | 0 | 0 | 0 | 7 | 660 | 1673 | ok | 2 | 0 |
| Betterpixelsbetterpixels.sk | tracked candidate; scope unverified | — | 1 | 0 | 0 | 38 | 331 | 87 | ok | 0 | 0 |
| Digilafdigilaf.sk | tracked candidate; scope unverified | — | 6 | 0 | 0 | 48 | 793 | 241 | ok | 0 | 0 |
| Dinallydinally.sk | tracked candidate; scope unverified | — | 1 | 0 | 0 | 7 | 624 | 39 | ok | 0 | 0 |
| GalaMediagalamedia.sk | tracked candidate; scope unverified | — | 1 | 0 | 0 | 47 | 910 | 10 | ok | 0 | 0 |
| Hungry Studiohungrystudio.sk | tracked candidate; scope unverified | — | 1 | 0 | 0 | 15 | 707 | 53 | ok | 0 | 0 |
Hvordan man vurderer en leverandør før underskrift
- En navngivet ansvarlig professionel.
- Fastslå, hvem der udformer strategien, hvem der implementerer den, og hvor meget kapacitet der afsættes.
- En sammenlignelig kundecase.
- Bed om baseline, datoer, bureauets bidrag og en verifikationsvej til kunden.
- En revision forbundet med gennemførte rettelser.
- En lang PDF uden prioriteter, ansvarlige og implementeringskontroller er ikke et resultat.
- Transparent GEO-måling.
- Præcise prompts, land, udbyder og kadence, med omtaler, citater, besøg og leads holdt adskilt.
- Kontrol over dine konti og historik.
- Aftal adgang, ejerskab og overdragelsesvilkår, før arbejdet starter.
- Kommercielle resultater efter omkostninger.
- Kvalificerede leads, organiske konverteringer og margin er mere meningsfulde end antal artikler eller omtaler alene.
Google forklarer, at etablerede SEO-fundamenter forbliver relevante for AI Overviews og AI Mode og ikke kræver særligt AI-schema eller en separat teknisk optimering. Et GEO-tilbud bør specificere arbejde, måling og begrænsninger. At tilføje llms.txt eller et nyt akronym til en prisliste demonstrerer ikke effekt.
| Køberspørgsmål | Stærkere svar | Svagere svar |
|---|---|---|
| Hvad ændrer sig i den første måned? | Prioriterede interventioner, ansvarlige og afhængigheder | Kun antal artikler og rapporter |
| Hvordan tilskriver I vækst til SEO? | Brand/non-brand, sæson, andre kanaler og et baseline | Samlet virksomhedsvækst uden opdeling |
| Hvad udgør GEO-succes? | Stabil promptstikprøve, svarnøjagtighed, citater og leads | Ét attraktivt ChatGPT-skærmbillede |
| Hvordan demonstrerer I ydelse på udenlandske markeder? | Specifikke fremmedsprogede URL’er, non-brand-nøgleord og forretningsresultater | Et kort med mange lande |
| Hvad kan I ikke garantere? | Klare grænser, risici og implementeringsafhængigheder | Ubetinget førsteplads |
Hvad Digitalman bør gøre næste gang
Etabler et gentageligt baseline
Frys de 40 korte nøgleord og 60 køberspørgsmål, adskil ældre prompts og gentag de samme målinger.Offentliggør stærkere evidens
Udvikl navngivne SEO- og GEO-cases med datoer, interventioner, resultater og attributionsgrænser.Skab mere ydelsesmæssigt spillerum
Kontrollér mobil-LCP på tværs af vigtige skabeloner; lagret p75 ligger lige under 2,5 sekunder.Forbind indhold med købsintent
Forbedr service-, pris-, revisionsproces- og relevante casesider. Ordlistens volumen er ikke et kommercielt mål i sig selv.Demonstrér relevant international rækkevidde
Vælg et sprog og marked, udvikl specialiserede sider, og mål non-brand-forespørgsler og kvalificerede henvendelser. Én udenlandsk USP-forespørgsel er ikke ekspansion.Teknisk SEO: ydelse og observerede placeringer i AmICited
Digitalman bør holde alle tre Core Web Vitals sunde: hurtig indlæsning, responsive interaktioner og stabilt indhold. AmICiteds Performance Impact-visning sammenligner kilde-siders ydelse med placeringer observeret i de sporede resultater. Blå fremhævninger identificerer Digitalman; grønne, gule og røde bånd adskiller kvaliteten af hver metrik.
Optagelserne fra 3. november 2026 omfatter Google Search, Google AI Overviews, ChatGPT og Google AI Mode. Denne visning omfatter konventionelle Google-resultater, så dens tal kombineres ikke med vores separate beregning på tværs af 312 AI-forsøg. Bjælkerne til højre viser metrikkvalitetsfordelingen for sider, der optræder i top ti, ikke sandsynligheden for, at et hurtigt websted optjener et citat.
En betydelig andel af de viste top-ti-sider falder i de grønne bånd. Det understøtter at prioritere en god brugeroplevelse i praksis; diagrammerne alene fastslår ikke, at hastighed forårsagede bedre placeringer, eller at enhver motor bruger det samme rangeringssignal. De beskriver udvalgte kilder uden en kontrolsample af alle ikke-citerede sider. Google bekræfter separat, at deres systemer tager højde for Core Web Vitals og den samlede sideoplevelse; en god score alene garanterer ikke førstepladsen. Kilde: Google Search Central.
For Digitalman er de tekniske prioriteter konkrete:
- Skab mere LCP-spillerum. De lagrede 2.485 ms ligger kun lige under tærsklen på 2.500 ms. Identificér LCP-elementet på forsiden, SEO/GEO-servicesiderne og hyppigt citerede artikler, og inspicér derefter kritiske billeder, skrifttyper, blokerende ressourcer og caching. Dette er diagnostiske kontroller, ikke bekræftede årsager til et problem.
- Bevar god INP og CLS gennem fremtidige ændringer. De nuværende 60 ms og CLS på nul er gunstige. Når der tilføjes formularer, analytics, widgets eller skabeloner, skal interaktionsresponsivitet, JavaScript-arbejde og reserveret plads til medier og bannere kontrolleres.
- Brug FCP og TTFB som støttende diagnostik. De hjælper med at skelne serverventetid fra renderingforsinkelser, mens de forbliver adskilt fra de tre Core Web Vitals: LCP, INP og CLS.
- Mål implementering og resultater sammen. Efter ændringer gentages en sammenlignelig mobil laboratorietest, og efterfølgende feltdata, citater og placeringer spores mod den samme prompt-sample. Registrér udrulningsdatoer og andre interventioner frem for automatisk at tilskrive en rangeringsændring til ydelse.
Downloads og begrænsninger
Download alle 174 domæner som CSV, de 104 prompts og volumener som CSV eller det komplette udledte benchmark som JSON. Begge sprogudgaver bruger det samme datasæt.
Dette er ikke en repræsentativ undersøgelse af alle købere eller ethvert slovakisk bureau. Vi mangler sammenlignelige tilbud for én opgave, intern kapacitet, fastholdelse, kundemarginer og privat analytics. Vi har ikke gennemført fuldstændige sikkerheds-, tilgængeligheds- eller JavaScript-revisioner. Uverificerede kandidater erklæres ikke som slovakiske juridiske enheder, og alle 173 konkurrenter præsenteres ikke som certificerede SEO/GEO-specialister.
Skærmbillederne optager den faktiske AmICited-oversigt, konkurrentsammenligning, den tilgængelige dækningstabel for URL-ordforråd og to bureauwebsteder. Det første sitemap-UI-panel rapporterede en fejl under optagelsen; den viste dækningstabel var tilgængelig. Optagelser giver visuel kontekst; målte tabeller bruger de frosne eksporter. Friske, sammenlignelige mobile PageSpeed-tests på tværs af alle bureauer forbliver et uafsluttet målelag.











